18 Şubat 2019, Pazartesi

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

Erdoğan Eskişehir’de Büyükerşen’i hedef aldı: Kişisel olarak büyükşehir bu beyefendinin

Erdoğan Eskişehir’de Büyükerşen’i hedef aldı: Kişisel olarak büyükşehir bu beyefendinin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nin (TANAP) konuklarına verdiği iftar için Eskişehir’deydi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 gün iyi değerlendirildiği takdirde 16 yıldır ülkede eserleriyle kabul gören AKP’nin, 24 Haziran’dan sonra yine bu kabulünün devam edeceğinin görüleceğine işaret ederek, şunları söyledi:

“Niye? Diğerlerinin bir şeyi yok. Zaten bugüne kadar girdiğimiz tüm seçimlerde bunlara açık ara fark atmadık mı? Eskişehir ki burada bile biz 1 Kasım seçimlerinde en yakın partiye 30 bin fark attık. Ama istiyorum ki bu seçimde 30 bin yeterli değil, daha fazla fark atalım ve milletvekili sayımızı daha da arttıralım. Bu neyin işaret fişeği olacak? Mart 2019 yerel seçiminin işareti olacak.

Artık Eskişehir, yerelde bu büyükşehir belediyesini kaldıramaz, çekemez. Çünkü Eskişehir’i tanıyorum, verdiği bir şey yok. Sadece, malum bazı çevrelerin vermiş olduğu destek ki onlarla beraber ayakta durdu. Ama 1 Kasım bu işin inşallah dönüşümü oldu. Şu anda zaten yerelde belediye meclisinde ağırlık bizde. Sadece kişisel olarak büyükşehir bu beyfendinin ama şimdi Mart 2019’da artık büyükşehiri de alacağız.”

Bunun da halledilmesiyle Eskişehir’in çok daha farklı bir sürece gireceğini vurgulayan Erdoğan, “Farklı bir alt yapı, üst yapı, kültür, medeniyet, sanat… bütün bunlara doğru yürüyecek. Bunun için de inanıyorum ki gece gündüz demeden yoğun çalışalım, çalışalım ki neticesini başarılı bir şekilde alalım.” diye konuştu.

Yılmaz Büyükerşen’in hayatı, siyasi yaşamı, yaşı… Yılmaz Büyükerşen’in hayatı, siyasi yaşamı, yaşı…

yukarı çık