Erdoğan, elektrik ve doğalgaz zammı tepkilerine 'spekülatif' dedi

Elektrik ve doğalgaz zammı ile ilgili Erdoğan, "Muhalefetin anlattığı, yaygarasını koparttığı gibi bir durum söz konusu değil. Televizyonlara baktığımız zaman Batı'da şu anda elektrik fiyatları elektrik, doğalgaz fiyatları nerelerde... Biz tamamıyla vatandaşımızı çok daha rahatlatabilmek için elimizden gelen her türlü gayreti yaptık. Her tülü indirimi uyguladık, uygulamaya da devam ediyoruz." dedi.

SİYASET 11.02.2022, 15:29 11.02.2022, 15:31
Erdoğan, elektrik ve doğalgaz zammı tepkilerine 'spekülatif' dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını kıldığı Çamlıca Camii’nin çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Corona virüsü nedeniyle izolasyonda olan Erdoğan, bu sürecin ardından ilk kez kameralar karşısında geçti…

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Aşılarımı yaptırdığım için corona virüsü rahat atlattım. 4-5 gün içerisinde negatife döndüm. Bugün de cuma ile birlikte halkımla buluşayım istedim.

Ben 2 Sinovac, 3 de Biontech oldum. Bu aşıların tesiri ile rahat bir şekilde ve kısa zamanda bunu geçirmiş oldum.

4-5 gün içinde biz negatife döndük. Bugün de cuma ile birlikte halkımla bütünleşeyim istedim.

“NE KIRGINLIK, NE BİTKİNLİK OLMADI”

Pazartesi nasip olursa BAE’ye de bir seyahatim olacak. Şu an bu süreç içinde de ne kırgınlık ne yorgunluk ne bitkinlik olmadı.

Evimde de çalışmalarımı, uluslararası, ulusal hepsini aynı şekilde yürüttük. Ankara’da arkadaşlarımla olamadım ama İstanbul’dan sürekli irtibatı sürdürdük.

“O BENİ YALNIZ BIRAKMAZ”

Eşim henüz atlatamadı ama rahatsızlığı inanıyorum ki pazartesi gününe kadar geçer. Seyahate beraber gitmek gerekiyor, o beni yalnız bırakmaz.

ELEKTRİK FATURALARI

Batıda şu anda elektrik fiyatları, doğalgaz fiyatları nerelerde, bizde ise biz şu anda vatandaşımızı çok daha rahatlatmak için elimizden gelen her türlü gayreti yaptık, her türlü indirimi uyguladık, uygulamaya da devam ediyoruz. Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?