Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Bizden asla helallik beklemesin!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme' adımını yorumlarken "Sen şu anda bana ve bize oy veren tabanımıza gayri milli dersen biz seninle asla helalleşemeyiz. Bu şekilde saygısızlık yapan, bizden asla helallik beklemesin" dedi.

SİYASET 29.11.2021, 16:06 29.11.2021, 16:18
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Bizden asla helallik beklemesin!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 28 Şubat'tan Roboski'ye, Diyarbakır hapishanesi mahkumlarından azınlıklara dek birçok kesimle helalleşeceklerini açıklaması, etkilerini sürdürüyor.

CHP liderinin bu adımı için iktidar kanadından son açıklama, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Türkmenistan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun "Hakiki Müslümanların sarayın yanında yeri yoktur" şeklindeki mesajına tepki gösterdi. 

'HELALLEŞMEK İSTEDİKLERİNE 'GAYRİ MİLLİ' DİYE HİTAP EDİYOR'

"Bir sorun bakalım helal nedir, haram nedir? Madem helalleşmeden bahsediyorsun, helalleşmek isteyen kalkıp da helalleşmek istediklerine bu şekilde gayri milli diye hitap eder mi?" diye soran Erdoğan, şöyle devam etti:

"Gayri milli diye hitap ettiğin kişiye oy verenler, bu ülkede yüzde 52. Yüzde 52 ile Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildi mi? Seçildi. O sebeple “Helalleşmek nedir Bay Kemal?” diye sormak lazım. Helal ve haramı öğrenmesi lazım. Şu anda parti kuran eski arkadaşları bile Bay Kemal’e hakkımı helal etmeyeceğim diyorlar. Yani Tayyip Erdoğan’a kalkıp bunu söyleyen adam, sen kiminle helalleşeceksin?

Bir defa önce benim sana hakkımı helal etmem lazım. Neden? Kazandığım davalar var. Avukatlarıma dedim ki 'Daha üzerine gitmeyeceğim, bu davaları iptal edin.' Ben böyle yaklaşmış birisiyim. Ama görüyorum ki sen şu anda bana ve bize oy veren tabanımıza gayri milli dersen biz seninle asla helalleşemeyiz. Bu şekilde saygısızlık yapan, bizden asla helallik beklemesin."

'SİZİN GÜCÜNÜZ BU ÜLKEDE BİR ERKEN SEÇİM KARARI ALMAYA YETMEZ'

Erdoğan, "Helalleşme tartışmasıyla alakalı olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu çağrısına terör örgütü FETÖ ve PKK’dan olumlu çağrı geldi. Selahattin Demirtaş’ın muhalefet genel başkanlarına miting çağrısı oldu. Bu çağrının aynı gününde Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu miting yapma kararı aldı. 'Erken seçim için elimden gelen her şeyi yapacağım' dedi. Neler söylersiniz?" şeklindeki soruya da şöyle yanıt verdi:

"Elinden gelen her şey neymiş? Şu anda AK Parti Genel Başkanı olarak ben, MHP Genel Başkanı olarak Sayın Bahçeli, aynı şekilde Büyük Birlik Başkanı olarak Sayın Destici açıklamalarımızı yaptık. Bu işin tarihi Haziran 2023 dedik. Bu değişmeyecek. Bunu bir kere de değil, defaatle söyledik. Kulağı var duymuyor, gözleri var görmüyor! Bunları bu kadar açık söyledik. Sizin gücünüz bu ülkede bir erken seçim kararı almaya yeter mi yetmez mi? Yetmez!

'ADETA BOŞ TENEKE ÇALIYORLAR'

Daha neyi konuşuyoruz, neyi tartışıyoruz. Her şey bu kadar açık ve net ortada. Boşuna uğraşıyorlar. Adeta boş teneke çalıyorlar. Allah nasip ederse Haziran 2023 seçim tarihidir. Türkiye artık ilan edilmiş olan seçim tarihlerine alışacaktır."

Yorumlar (0)
banner590
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?