Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması: İlk adımı haziranda atacağız

banner458

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul projesine ilişkin açıklama yaptı.

banner459
SİYASET 16.04.2021, 14:26
Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması: İlk adımı haziranda atacağız

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamalarda bulunuyor. 

Kanal İstanbul hakkında açıklama yapan Erdoğan şunları söyledi:

Muhalefetin işi gücü bu ülkede herhangi hayırlı bir işi yaptırmamak. Şu anda biz ilk adımı inşallah, kanal üzerinden geçecek köprülerin inşallah adımını atalım istiyoruz. Şimdi, ilk etapta planlanan 6 tane köprü, bunun 7 olma durumu da var.

İnşallah ilk, kanal üzerinden geçecek köprülerden bir tanesinin adımını haziranda atacağız. Şu an itibariyle de, Ulaştırma Bakanlığımız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız süratle adımı atıp ve sahiplendirmeyle birlikte inşallah bu adımı temeli atacağız. Bu temelle birlikte de ilk köprünün yapımına da başlayacağız. Çünkü bu köprülerle birlikte, bir defa kanalın iki yanından sürecin başlaması önem arz ediyor, bunları devam ettireceğiz. 

Diğer bir taraftan da çok ciddi bir hafriyat söz konusu oalcak. Bu hafriyatların yapımı da sahiplendirme bittikten sonra o da başlayacak. Burada tabii küresel sermayeden yerli sermaye ile bu işe girecek olan var, veya konsorsiyum olarak Türkiye'den bu işi yönetecek olanlar olabilir. Bir diğer taraftan da tabii, dış kredi veya tamamıyla içeriden bu işi yapmak suretiyle adımı atmak da söz konusu.  

Yorumlar (0)