DEM Parti'nin İstanbul Büyükşehir Adayı Başak Demirtaş oldu: Hedef yüzde 20 oy!

Tutuklu olan eski HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın İBB adaylığıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. DEM Parti İstanbul Milletvekili Özgül Saki, Demirtaş'ın partiye İBB için adaylık başvurusu yaptığını duyurdu.

SİYASET 30.01.2024, 17:29 31.01.2024, 10:56
DEM Parti'nin İstanbul Büyükşehir Adayı Başak Demirtaş oldu: Hedef yüzde 20 oy!

Eski HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın ismi İBB adaylığı konusundaki çıkışıyla gündeme gelmişti. Yeni gelişmeye göre Demirtaş'ın Dem Parti'ye İBB adaylığı için resmen başvuru yaptığı öne sürüldü.


"BAŞVURUYU BUGÜN YAPTI"
Konuyla ilgili Tele1'e konuşan DEM Parti İstanbul Milletvekili Özgül Saki, Başak Demirtaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için adaylık başvurusu yaptığını doğruladı. Saki, Başak Demirtaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusunu bugün yaptığını açıkladı.
 

DEM'İN HEDEFİ YÜZDE 20 OY

DEM kulislerine göre,Başak Demirtaş'ın adaylık başvurusu yapması ile birlikte adaylaşacağına kesin gözü ile bakılabileceği ifade ediliyor. Ayrıca DEM'in İstanbul'da sadece kendi oylarının değil, CHP'ye oy veren sol ve Alevi seçmeninde oylarına talip olduğu belirtiliyor.

Yorumlar (0)