18 Şubat 2019, Pazartesi

Haberin Kalbi - Türkiye'nin En Güncel Haber Sitesi

CHP'nin TBMM Başkan Adayı Erdoğan Toprak Oldu!

CHP'nin TBMM Başkan Adayı Erdoğan Toprak Oldu!

Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlığı için deneyimli siyasetçi, devlet eski Bakanı Erdoğan Toprak Meclis Başkanlık Adaylığı başvurusunu yaptı.

CHP’nin Meclis Başkan Adayı Eski Bakan ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak oldu. CHP’nin Meclis Başkan Adayı deneyimli siyasetçi ve Devlet Eski Bakanı Erdoğan Toprak oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlığı için deneyimli siyasetçi, devlet eski Bakanı Erdoğan Toprak’ı gösterme kararı aldı.

İstanbul Milletvekili ve CHP Parti Meclisi Üyesi Erdoğan Toprak, CHP içindeki en deneyimli siyasetçilerden biri olmanın yanı sıra uzlaşmacı kimliğiyle öne çıkan siyasi aktör olmuştur. Uzun yıllardır siyasetin içinde olan Erdoğan Toprak’ın saygın ve uzlaşmacı kimliği ile diğer partilerden de oy alacağı düşünülerek CHP lideri Kılıçdaroğlu tarafından aday gösterildi. CHP grubunun tam desteğini alan Toprak, CHP adına eski Başbakan Binali Yıldırım’la yarışacak.

 

ERDOĞAN TOPRAK KİMDİR?

Erdoğan Toprak 1959’da Adana’da doğdu. Babasının adı Hasan, annesinin adı Gazel’dir.

Yönetici; Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü mezunudur.

1983 yılında serbest ticaret ve iş hayatına başladı. Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Üyeliği, Beşiktaş Genç İşadamları Derneği Kuruculuğu ve Yönetim Kurulu Üyeliği, 3 dönem Bahçelievler Spor Kulübü Başkanlığı görevlerinde bulundu.

20 ve 21. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 21. Dönemde Türkiye-Hindistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevini üstlendi. 57. Hükümette Devlet Bakanlığı görevini yürüttü.

24 Haziran 2018 genel seçimlerinde CHP 3.bölge İstanbul milletvekili adayıdır. Orta düzeyde İngilizce bilen Toprak, evlidir.

Haber Videosu


yukarı çık