CHP'li Şener Zeynel Saygın: CHP Genel Başkanı'nı tehdit etmek milyonları, Cumhuriyeti tehdit etmektir!

CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'yı, "CHP'nin Genel Başkanı'nı tehdit etmek, milyonları tehdit etmektir, cumhuriyeti tehdit etmektir" diyerek eleştirdi.

SİYASET 19.11.2020, 15:39
CHP'li Şener Zeynel Saygın: CHP Genel Başkanı'nı tehdit etmek milyonları, Cumhuriyeti tehdit etmektir!

CHP Tekirdağ İl Başkanı Zeynel Saygın ve il yönetimi, Çakıcı’nın CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesine tepki göstererek, yazılı açıklama yaptı. “CHP'nin Genel Başkanı'nı tehdit etmek, milyonları tehdit etmektir, cumhuriyeti tehdit etmektir. Siyasete düşen bu gölgenin sorumlusu; mafya babalarına bu şekilde konuşma imkanı veren düzendir, özellikle af için uğraş veren Cumhur ittifakının liderlerinden Devlet Bahçeli’dir, İçişleri bakanıdır, iktidardır” diyen Saygın’ın açıklaması şöyle:

CHP'NİN GENEL BAŞKANI'NI TEHDİT ETMEK, MİLYONLARI TEHDİT ETMEKTİR

CHP'nin Genel Başkanı'nı tehdit etmek, milyonları tehdit etmektir, cumhuriyeti tehdit etmektir. Siyasete düşen bu gölgenin sorumlusu; mafya babalarına bu şekilde konuşma imkanı veren düzendir, özellikle af için uğraş veren Cumhur ittifakının liderlerinden Devlet Bahçeli’dir, İçişleri bakanıdır, iktidardır. Bu düzeni yaratanlar ve savunanlardır. Ülkede mafya babası diye anılan ve insana saygısı olmayan bir şahsiyetin milyonları temsil eden ana muhalefet lideri hakkında ‘Akıllı ol’ ifadesini kime güvenerek sarf ettiğini Yüce Milletimizin takdirine bırakıyoruz.

İKTİDARIN ÜLKEMİZİ 18 YILDA NERELERE GETİRDİĞİNİ GÖZLER ÖNÜNE SERMEKTEDİR

Türkiye siyasi tarihinde bir ilk olan bu olay, mevcut iktidarın ülkemizi 18 yılda nerelere getirdiğini gözler önüne sermektedir. Atatürk’ün partisi olan asırlık Cumhuriyet Çınarı partimiz neferi olarak bizler; mafya bozuntularına, sözde kabadayılara asla pabuç bırakmayız. Genel Başkanımıza nereden ve kimden gelirse gelsin hiçbir tehdidi kabul etmeyiz. Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan ve MHP lideri Sayın Bahçeli'nin bu durumu tasvip etmeyeceklerine inanmak istemekle birlikte, serbest bırakılan ve beslenen bu mafya bozuntusunun açıklamaları hakkındaki değerlendirmelerini merak ediyoruz.

Genel Merkezimizce hazırlanarak kamuoyuyla paylaşılan, 2. Yüzyıla çağrı beyannamesi 2. Madde 3. Fıkrada açıklandığı şekliyle; “Toplumsal barışın kalıcı hale getirilmesi için tüm terör örgütleri ve yeraltı suç örgütleriyle mücadele ödün vermeksizin sürdürülecektir.” Partimizin 37. Kurultayında ilan ettiğimiz gibi egemenliğimizi hiçbir surette; hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakmayacağız. Kendisini tek başına millet olarak, tek başına devlet olarak görenlerle mücadele edeceğiz. Cumhuriyetimizin üzerinde kurulmak istenen hiçbir vesayeti kabul etmeyeceğiz. Bu uğurda her bedeli ödemeye hazırız. Bu mafya-çete düzenine son vereceğiz."

Yorumlar (0)