CHP'Lİ ECEVİT KELEŞ: SAYIN BAYRAKTAR SİZ ÖNCE MİLLETVEKİLLİĞİ GÖREVİNİZİ YERİNE GETİRİN!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ecevit Keleş, AK Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar'ın bayramlaşma merasimi sırasında Sakarya yereliyle ilgili yaptığı sansasyonel açıklamalara sert eleştirilerde bulundu.

SİYASET 20.06.2024, 15:41
CHP'Lİ ECEVİT KELEŞ: SAYIN BAYRAKTAR SİZ ÖNCE MİLLETVEKİLLİĞİ GÖREVİNİZİ YERİNE GETİRİN!

Bayraktar’ın, “AK Parti sadece oydan ve seçimden ibaret değil, AK Parti hareketinin öteki dünya ve imtihan içinde bir vesile olduğunu düşünüyorum” şeklindeki ifadelerine yanıt veren Keleş, Bayraktar’ı “temelsiz söylemler” kullanmakla suçladı. Keleş, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Lütfi Bayraktar bayramlaşma merasimi sırasında Sakarya yereliyle ilgili bazı temelsiz söylemlerde bulunmuş. Kendisi, ‘AK Parti sadece oydan ve seçimden ibaret değil, AK Parti hareketinin öteki dünya ve imtihan içinde bir vesile olduğunu düşünüyorum’ diyerek gaflet içeren bir açıklamada bulunmuş. Herhalde milletvekilliği görevini unutup din görevlisi kimliğine soyunmaya çalışıyor, çünkü Sakarya'nın birçok sorunu var ama Milletvekili olarak bu sorunlara herhangi bir adım atılmıyor."

"Sakarya'nın Çözülmeyen Sorunları"

Keleş, Sakarya’nın mevcut sorunlarına dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi: “Sakarya Nehri hala atıl durumda. Tarım Sakarya'da tamamen bitmiş durumda; fındık, mısır, buğday ve birçok üretici üretimden elini çekmiş durumda. Karasu sahilinde kaçak villalar yapılıyor. Ne Sakarya yerelinde ne de iktidarda herhangi bir ses çıkaran yok. Keza şehrin birçok yerinde kişiye özel imar planları yapılıyor ve bu imara kapalı olan yerlere AKP belediyelerince izin veriliyor. Sözde haktan hukuktan bahsedenler, binlerce vatandaşın hakkına giriyorlar ve halkımızı haksızlığa uğratıyorlar. Arifiye-Karasu demiryolu halen tamamlanmadı. İşin hoca tarafı da Arifiye Karasu tren hattı yatırım planlamalarından da kaldırıldı. Şehir Hastanesi en büyük ihtiyacımızken hala Sakarya gibi bir ilde Şehir Hastanesi bitirilemedi. Ne zaman bitirileceğini dair herhangi bir açıklama dahi yapılmadı. Konuya ilişkin tek bir yetkili kamuoyunu bilgilendirmedi.

" Kentsel Dönüşüm ve Deprem Riski"

“30 yılda bir büyük depremlerle karşılaşan Sakarya'da hala kentsel dönüşümle ilgili radikal bir karar alınmıyor. Resmen insanların deprem sebebiyle hayatlarını kaybetmesi bekleniyor. İktidar bu konu ile ilgili taşın altına elini koymuyor. Kentsel dönüşümle ilgili herhangi bir karar alınmıyor. Neden hala 50-30 yıllık çürümeye yüz tutmuş binalar kentsel dönüşüme tabi tutulmuyor. Binlerce insanın ölmesi mi bekleniyor?

"Çevre Kirliliği ve Ulaşım Sorunları"

“Sakarya'da büyük çevre kirliliği sorunu mevcut. Nüfusu bir milyonu aşan Sakarya'da hala raylı sistem yok. Raylı sistem bir yana dursun, belediye otobüsleri bile sistemli bir şekilde işlemiyor. Sakarya köy görünümünden çıkamıyor. Sakarya görmezden geliniyor. Çevre il ve ilçelerdeki bütün kimyasal maddeler Sakarya'ya getiriliyor. Ya gömülüyor ya da Sakarya nehrine atılıyor. Bu mevzuları bildiğiniz halde neden yerel ve genel siyasette ses çıkarmıyorsunuz? Neden Sakarya ile Sakarya halkını tehlikeye atıyorsunuz? Neden bu konuya ilişkin bir çözüm üretmiyorsunuz? Çünkü Sakarya'ya hizmet edilmiyor. 'Nasıl olsa ceketimi koysam kazanırım' düşüncesi ile Sakarya büyük bir hizmetsizlik furyasıyla cebelleşiyor.”

" Fındık Üretimi ve Basiretsiz Yönetim"

“AK Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar, FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı olduğunuz halde bu ülkenin altın değerindeki tarımsal ürünü olan fındık üretimi hala hak ettiği değeri göremiyor. Fındığın fiyatı düşük kalıyor. Üreticiler kar edeceği yerde zarar ediyor. Binlerce üretici AKP iktidarı sebebiyle tarımdan el çektiriliyor. Sizler Sakarya'da ki fındığa sahip çıkamıyorsunuz, Sakarya üreticisine sahip çıkamıyorsunuz. Basiretsiz yönetim kendini her yerde belli ediyor. Siz daha Fiskobirlik başkanı olduğunuz halde fındığı değerleştiremiyorken, Sakarya’ya hizmet etmeniz zaten beklenilemez bir durum. Sayın Bayraktar, Sakarya'nın yerel sorunları ile ilgilenmek yerine hala ülkemizi bu hale getiren AK Parti'nin savunuculuğunu yapıyor. Milletvekilliği görevini yerine getiremeyen Bayraktar, AK Parti'nin öteki dünya için bir imtihan olduğunu söyleyerek yine vatandaşların dini duygularını kullanıyor. Siz önce bu dünyadaki işleri bir tamamlayın. Sakarya halkını bir refaha getirin. Aldığınız oyun hakkını bir verin. Halka önce hizmet edin. Laf değil icraat üretin. Sakarya'nın sorunlarına 3 Maymun oynamayın" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)