CHP Avcılar Belediye Başkan Adayı Utku Caner Çaykara kimdir?

CHP'nin İstanbul Avcılar Belediye Başkan Adayı genç ve başarılı isim Utku Caner Çaykara oldu.

SİYASET 13.02.2024, 13:01
CHP Avcılar Belediye Başkan Adayı Utku Caner Çaykara kimdir?

Dün gerçekleşen CHP Parti Meclisi'nde CHP'nin İstanbul Avcılar Belediye Başkan Adayı genç ve başarılı isim Utku Caner Çaykara oldu.

UTKU CANER ÇAYKARA KİMDİR?

1991 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimlerinden sonra İstanbul Beykent Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık fakültesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Daha sonra İş Sağlığı ve Güvenliği (tezsiz) ve İşletme (Tezli) Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı.


2015 yılında CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı, 2016-2018 yılları arasında CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı (Marmara bölge sorumlusu), 2018-2021 yılları arasında CHP Gençlik Kolları Genel Sekreterliği görevlerini yürütmüştür. 36. Dönem CHP Kurultay Delegesidir.

Gençlik Kolları Görevinin yanında parti adına Türkiye'nin bir çok ilinde aktif saha çalışmalarında bulunmuştur. 2023 Genel Seçimlerinde İstanbul 3.Bölge 16. Sıra Milletvekili adayı oldu. 16. Dönem olağan Gençlik Kolları Kurultayında tekrardan MYK Üyeliğine seçilmiştir. Halen görevine Gençlik Kolları Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak devam etmektedir.


Aynı zamanda birçok Sivil Toplum Kuruluşları ve Meslek odalarında aktif bir şekilde görev almaktadır.

Yorumlar (0)