CANLI - Kılıçdaroğlu, CHP Olağanüstü MYK toplantısının ardından açıklama yapıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Olağanüstü MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunuyor.

SİYASET 24.11.2021, 15:17
CANLI - Kılıçdaroğlu, CHP Olağanüstü MYK toplantısının ardından açıklama yapıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Olağanüstü Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Toplantısının ardından, basın açıklaması yapıyor.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle oldu:

Demokrasi için çıkış arıyoruz. Bir sorsunlar nasıl geçiniyorsunuz?

Öyle bir noktaya taşıdılar ki bir taraftan mutfakta yangın öbür taraftan piyasalarda güvensizlik var. Güvensizliğn kaynağı şahsım hükümeti. Böyle bir tabloyu Türkiye'yi hiç yaşamadı. 

Devlette liyakati yok ettiler. Devletin aklını likayatli memurlar oluşturur. Devleti çürüttüler. Devlet aklı denen kavram tümüyle bitti. 

Fakir fukara açlığa mahkum edildi. İnsanlar çocuklarını doyuramayacaklar. Mamalara kelepçe getiriliyorsa sadece bir paket alabilirsiniz diye sınır getiriliyorsa o mamalar bittiğinde ne olacak?

Bu tablo kaldırılacak bir tablo değildir. Sorumlu "herşeyin sorumlusu benim" diyen kişi, sarayda oturan zattır. 

İsraf diz boyu devam ediyor. Bırakın engellemeyi bunları devletin en önemli kurumlarının başına getirdiler. Bütün bu tabloların tek sorumlusu kifatetsiz, kibirli Erdoğan'dır. Kibrini yenememiştir. Kibir şeytana özgü bir kavramdır.

Neymiş, dış mihraklar, ekonomik modellermiş. Dışarıdan kimliği belirsiz "13 milyar dolar para geldi. Kimin parasıydı? Uyuşturucu baronlarının parasıydı. Dış mhiraklardan kimi kast ediyorsun?

AYRINTILAR GELİYOR...

Yorumlar (0)