banner226

'Bu kolonya ve maske "şahsım"ın hediyesi gibi davranmayacaksın'

CHP'li Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yardımı siyasi propaganda fırsatına çevirmesine sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

'Bu kolonya ve maske "şahsım"ın hediyesi gibi davranmayacaksın'

CHP'li Muharrem İnce, vatandaşların evlerine dağıtılan maske ve kolonya üzerinden Erdoğan'ın siyasi propagandasının yapılmasını eleştirdi.

65 üstü evlerinden çıkamayan vatandaşlara devlet tarafından maske ve kolonya hediye edilmeye başlandı. Bu durumu fırsata çeviren AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dağıtılan ürünlerin üzerine adını ve bir de yazdığı mektubu koydurdu.

CHP'li Muharrem İnce, Erdoğan'ın yardımı siyasi propaganda fırsata çevirmesine sosyal medya hesabından yaptığı şu açıklama ile tepki gösterdi:

"7 maaşınla 65 yaş ve üstü 7.5 milyon vatandaşımıza maske ve kolonya hediye edemeyeceğine göre parti genel başkanı olarak şahsının hediyesi gibi davranmayacaksın. Bu kolonya ve maske “şahsım”ın değil, devletimizin, milletimizin hediyesidir, milletimizin vergileriyle alınmıştır."

Erdoğan'ın 65 üstü vatandaşlara gönderdiği mektupta ne yazıyor?

Erdoğan’ın 65 yaş üstündeki vatandaşlara hitap ettiği mektupta, "Sizlerden ricam, bu salgın tehdidi ortadan kalkana kadar evlerinizde kalmanız, kesinlikte dışarıya çıkmamanızdır. Sizleri bu salgından koruyabilmemizin en etkili yolu budur" ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER