BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: Ben bu siyaseti rahatlatmaya gelmedim, rahatsız etmeye geldim.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: Ben bu siyaseti rahatlatmaya gelmedim, rahatsız etmeye geldim. Çok rahatları yerindeydi bunların biraz rahatsız edilmeye ihtiyacı vardı o yüzden yola çıktık

SİYASET 28.10.2022, 23:50
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: Ben bu siyaseti rahatlatmaya gelmedim, rahatsız etmeye geldim.


Bağımsız Türkiye Partisi  (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Ben bu siyaseti rahatsız etmeye geldim” dedi.
“Ben bu siyaseti rahatlatmaya gelmedim, rahatsız etmeye geldim. Çok rahatları yerindeydi bunların biraz rahatsız edilmeye ihtiyacı vardı o yüzden yola çıktık” diyen Hüseyin Baş Cemevlerinin Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlanmasına tepki gösterdi.
Baş, “Bu insanlar inanmıyor, ibadet etmiyor konsere gidiyor sanki. Cemevi konser alanı gibi, kültürel faaliyetmiş gibi Kültür Bakanlığı'na bağlamaya kalktılar” dedi.

“Adamlar satmadan duramıyor”
 

BTP lideri Cemevi düzenlemesinin yer aldığı torba yasaya Antalya Limanı’nın Katarlılara kiralanmasının eklenmesine de değinen Hüseyin Baş şunları söyledi, “Bununla ilgili torba yasanın içine Antalya Limanının 40 yıllığına Katarlılara kiralanmasını da sokuşturmuşlar. Adamlar satmadan duramıyor illa bir şey satacaklar.  Bunu niye söylüyorum? Alakasız zannetmeyin! Bakın biz işgale uğramadan önce Rüsumu Sitte denilen vergilerle birlikte bütün vergilerimiz Borçlar İdaresine Duyuni Umumiye’ye bağlandı. Bizim bütün limanlarımız yabancıların eline verildi, çok değil bundan 150 sene önce. Ondan sonra, 'Ey Osmanlı sen bu parayı ödeyemiyorsun, biz seni işgal edeceğiz' dediler. Hikaye bu! Açın Sevr haritasına bakın, aynı birinci dünya savaşının mağlup ülkesi Almanya da Versay anlaşması imzaladı. Niye Almanya'nın toprakları paylaşılmadı da Osmanlının ki paylaşıldı?  Adam alacağını tahsil ediyor toprakla. Bugün aynı duruma gidiyoruz. Bunun farkına varmamız lazım. Tarihimizi bilmemiz lazım, neler yaşanmış” 

Yorumlar (0)