AKP’li başkan iki yıl önce övgü yağdırdı, İmamoğlu gelince şikayetçi oldu!

banner458

AKP'li Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu'nun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu göreve gelmeden önce övgüyle bahsettiği kurban kesim alanından koku ve sinekler nedeniyle şikayetçi olması tepki yarattı. Vatandaşlar, Kartoğlu'na iki yıl önceki sözlerini hatırlattı.

banner459
SİYASET 28.07.2020, 15:08 28.07.2020, 15:15
AKP’li başkan iki yıl önce övgü yağdırdı, İmamoğlu gelince şikayetçi oldu!

Sözcü Gazetesi’nde yer alan habere göre, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala sosyal medyada ilginç bir tartışma yaşandı.

AKP'li Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, sosyal medya hesabından, “Kayaşehir’deki Kurban Satış ve Kesim Alanı ile ilgili şimdiye kadar telefonla, mail yoluyla ve bizzat ulaştırdığınız şikâyetleri İBB yetkililerine sizin adınıza buradan aktarıyorum” notuyla bir video paylaştı.

Başkan Kartoğlu’nun bizzat çektiği videoda ise şu ifadeler kullanıldı:

"İBB'ye ait kurban satış alanındayız. Burası Kayaşehir merkez. 100 bin nüfusu ile İstanbul’un en kalabalık mahallelerinden biri. Bir tarafta günlük 20 bin insanın giriş yaptığı Millet Bahçesi, diğer tarafta 5 bin kişilik merkez camisiyle İstanbul’un en güzel meydanlarında biri. Tam ortasında maalesef kurban satış kesim alanı.

Bugün hava 30 derece. Etrafındaki komşularımız kurban alanından yayılan kötü kokular nedeniyle pencerelerini bile açamıyorlar. İşte ben de onlardan gelen yoğun şikâyetler üzerine karşınızdayım. Buradan etrafa yayılan kötü kokular ve sinek yoğunluğundan dolayı ne deseniz haklısınız.

Kurban alanıyla ilgili şimdiye kadar bize telefon, mail ve bizzat ulaştırdığınız şikâyetleri sizin adınıza İBB yetkililerine buradan aktarıyorum. İBB yetkilileri inşallah bu sorunu çözerler. Yaşadığınız mağduriyetlerden dolayı İBB adına ben sizlerden özür diliyorum."

İKİ SENE ÖNCE “TÜRKİYE’NİN EN MODERN ALANI” DEMİŞTİ

Yasin Kartoğlu’nun Ekrem İmamoğlu göreve gelmeden önce 2018 yılında aynı kurban satış alanı ile ilgili övgü dolu sosyal medya paylaşımı ise dikkat çekti.

Kartoğlu'nun 2018 yılının Kurban Bayramı döneminde yaptığı “Türkiye'nin en modern ve büyük kurban alanlarından biri olan Başakşehir Kurban Satış ve Kesim alanımızda vatandaşlarımız ve mesai arkadaşlarımızla bayramlaştık, gazeteci dostlara röportaj verdim. Huzurla, keyifle nice bayramlara” paylaşımı eleştiri yağmuruna tutuldu.

Kartoğlu'nun aynı yer ile ilgili yaptığı farklı paylaşımlara vatandaşlar sosyal medyada, “İki yılda ne değişti?” diyerek tepki gösterdi.

Yorumlar (0)