Ahmet Kumbul: Önemli olan kongreye kol kola girmek ve kol kola çıkmaktır

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, yeni seçilen Serik İlçe Başkanı ve yönetimini kutlama ziyaretinde, "önemli olan kongreye kol kola girmek ve kol kola çıkmaktır. Kongreden sonra da omuz omuza mücadeleye devam etmektir." dedi.

Ahmet Kumbul: Önemli olan kongreye kol kola girmek ve kol kola çıkmaktır

Yeni seçilen Serik İlçe Başkanı ve yönetimini kutlama ziyaretinde bulunan CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, parti binasında partililerle bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada çalışmalarını anlatan Ahmet Kumbul; "ilçe başkanlığım döneminde Muratapaşa'da partimiz genel seçimlerde Muratpaşa tarihinin en yüksek oyuna ulaştı. Referandumda %70 'hayır' oyu çıktı. İl başkanı olduğum dönemde yerel seçimlerde aday gösterdiğimiz 12 ilçenin 8'ini kazandık. Büyükşehir belediyesini kazandık. Tarihimizde ilk defa Kumluca Belediye Başkanlığı'nı kazandık." dedi.

BAŞARININ SIRRI BİRLİK

Parti içi birlik beraberlik sağlandığı takdirde başarının kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Ahmet Kumbul, "bu birlik partinin harcıdır ve başarının anahtarıdır. Ben inanıyorum ki bu birlik beraberlik düşüncesi ile kongreye de kol kola gireceğiz ve kol kola çıkacağız. Kongre sonrasında da tüm partililer olarak iktidara daha emin adımlarla ve omuz omuza yürüyeceğiz."

BELEDİYELERİMİZ BAŞARILI OLMAK ZORUNDA

Yerel seçiler sonucunda elde edilen başarının sadece bir ara basamak olduğunun altını çizen Ahmet Kumbul, "nihai hedefimiz ülkemizde demokratik, hak, hukuk ve adaletin gözetildiği bir düzeni yaşama geçirmektir. Bunu yapacak olan da Cumhuriyet Halk Partis'dir. Belediyelerimiz, genelde izleyeceğimiz toplumcu siyasetin yerel ayaklarıdır. Bu nedenle de en düşük maliyetle en yüksek toplumsal projeleri yaşama geçireceklerdir. Burada elde edeceğimiz başarılar, genelde iktidarımızın göstergesi olacaktır." dedi.

KİMSEYE 'BEN ADAY OLABİLİR MİYİM' DİYE SORMADIM

Ziyarette yaptığı konuşmada kongre süreci ve kendi adaylığına de değinen Ahmet Kumbul, "kimseye ben aday olabilir miyim?" ya da "kimsenin adayı olmadım diyerek" örgütün gücüne inandığını ve kendisini örgütüne emanet ettiğinin altını çizdi. Ahmet Kumbul konuşmasının devamında, "örgüt kimin arkasında durursa bu seçimi o kazanır. Seçimi kazanan il başkanının arkasında ilçe başkanları; ilçe başkanlarının arkasında da örgüt durursa, başarı kendiliğinden gelecektir. "

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER