Ahmet Davutoğlu'ndan 3. ittifak yaklaşımı: Babacan'ın kararına saygı duyarım, bu karar 6'lı masayı etkilemez

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan'ın kararına saygı duyduğunu söyleyerek, "Bu kararın bundan sonraki ilişkilerimizi etkileyen bir sonuç doğurmaz" açıklamasını yaptı.

SİYASET 27.07.2022, 09:53
Ahmet Davutoğlu'ndan 3. ittifak yaklaşımı: Babacan'ın kararına saygı duyarım, bu karar 6'lı masayı etkilemez

TV5'de Mustafa Yılmaz'ın sunduğu Kulis Ankara programına katılan eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın kararına saygı duyduğunu söyleyerek şu açıklamayı yaptı:

Benim geçen seneki teşebbüsüm ayrı partiler de olsak atomize olmayalım, parçalanmayalım. Ve o zaman iktidardan bize doğru insanlar daha rahat kayar. İktidar niye tutuyor o şeyi? Erdoğan hangi tehditle tutuyor? Diyor ki bak ben gidersem 28 Şubat geri gelir diyor. Bu korku onları tutuyor. O zaman biz onlara bir teminat verelim. Bu ittifakta değil diyorum zaten metni gördünüz. Böylece şunu diyelim. Biz sizin teminatınız biziz. Erdoğan değil, yolsuzluklarla bunu örtmeye çalışıyor. Esas işin esaslı deklarasyonu bu. Tek niyetin vardı.

Gittikçe atomize olan, parçalanan siyasi şeyleri, akımları toparlayabilmek mümkünse. Ha bu Sayın Babacan'ın Deva Partisi'nin kararına saygı duyarım. Onlar değerlendirme yaparlar. Bunu basın üzerinden duymak istemezdim bugün dediğim gibi ama buna saygı duyuyorum. Bu bundan sonraki ilişkilerimizin etkileyen bir sonuç doğurmaz. Siyasi olgunluk içinde bakarız. Ama herkesin birbirinin hassasiyetine özen göstermesi gereken bir siyasi nezaket sürecidir aynı zamanda bu.

Şimdi aynı tehlikeyi yine görüyorum. Altını masayı oluşumundaki katkımızı herkes bilir. ben bunu sadece şimdi de söylemedim. On beş Temmuz'dan iki gün sonra on yedi Temmuz'da Sayın Erdoğan'ın evinde ziyaret ettim. Geçmiş

 
geçmiş olsun dedirtti ve şunu söyledim. Şu anda demokrasi Türkiye'de yeniden inşa edilir. Milletin kahramanlığı ve sizin öncülüğünüz ile bir darbe aldatıldı. Bütün siyasi liderleri bir yerde toplayın. Ve yeni bir demokrasi dönemi başladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?