Yeni Akit'e eleştiri: 'Manşeti görünce gözlerime inanamadım, Allahım sen bunları ıslah et!'

Gazeteci Can Ataklı, Yeni Akit'in manşetten yayınladığı 'Fırsatçılık kul hakkıdır' başlıklı haberini görünce gözlerine inanamadığını söyledi. "Allahım sen bunları ıslah et" ifadesini kullandı.

MEDYA 22.11.2021, 11:14
Yeni Akit'e eleştiri: 'Manşeti görünce gözlerime inanamadım, Allahım sen bunları ıslah et!'

Yeni Akit'in manşetinde yayınladığı 'Fırsatçılık kul hakkıdır' başlıklı habere, Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı'dan bazı eleştiriler geldi  . 

Manşeti görünce gözlerine inanamadığını dile getiren Ataklı, başlıkla içeriğin birbiriyle örtüşmediğini söyledi. "Tıpkı 'İnsanın suç işleme özgürlüğü de vardır' diyen İslamcı yazarın dediği gibi değil mi bu da? Başlığın altını okuyunca durum değişiyor tabii" ifadesini kullanan gazeteci, haberdeki şu ifadelere dikkat çekti:

"Zillet iktidarının oluşturduğu ekonomik kriz yaygarasının etkisinde kalan bazı vatandaşlar kirada, gıdada ve malda fahiş kâr elde etmeye çalışıyor, stokçuluk ve karaborsacılık gibi yollara tevessül ediyor. Akit’e konuşan ilahiyatçılar ise İslam ahlakına uymayan yollara tevessül edenleri uyarırken ‘Fahiş kar peşinde koşmak stokçuluk fırsatçılık kul hakkı yemektir’ dedi.”

Ataklı, bu kapsamda "Eğer haber gerçekten buysa gazetenin başlığı 'Fırsatçılık kul hakkı yemektir' olmalı. 'Fırsatçılık kul hakkıdır' dediğinizde bu fırsatçılık, stokçuluk, karaborsacılık yapanlar için bir hak gibi anlaşılır" görüşünü dile getirdi. Devamında şu ifadeyi kullandı: "Bu arada herhalde dikkatinizi çekmiştir. Sarayın bu gazetesine göre de ekonomik kriz falan yok. Bunların hepsi muhalefetin uydurması. Allahım sen bunları ıslah et."

Yorumlar (0)