Sanatçılardan şahıslarına yapılan tehdit ve hakaretlere ortak tepki: Bir adım bile geri atmıyoruz!

Ferhat TUNÇ,Gökhan YAVUZEL ,Pınar AYDINLAR sosyal medya hesaplarından kendilerine yapılan ölüm tehditlerine ortak bir bildiri yayınlayarak asla geri adım atmayacaklarının altını çizdiler.

Sanatçılardan şahıslarına yapılan tehdit ve hakaretlere ortak tepki: Bir adım bile geri atmıyoruz!

Biz Toplumcu-Gerçekçi sanat anlayışına inanan ve bu minvalde, bütün zorluklara rağmen sanat hayatımızı idame ettirmeye çalışan bireyler olarak; son günlerde bize karşı yapılan acımasız tehditlere ve hakaretlere karşı boyun eğmediğimizi, aksine dayanışma ve mücadele ruhumuzu daha çok güçlendirdiğini belirtmek isteriz. Sosyal Medya'da çeşitli isim ve gruplarla şahsımıza gönderilen silah resimleri, sindirmeye yönelik mesajlar ve ölüm tehditleriyle bizi yıldıracağını zanneden güruhlar çok iyi bilsin ki, bir adım bile geri atmıyoruz.

Çünkü biz, “dönen dönsün, ben dönmem yolumdan” diyen Pir Sultan'ın izinden yürüyenleriz. Tarihten bu yana toplumu için üreten sanatçılar ve aydınlar çoğu zaman iktidarların hedefi haline gelmiştir; ancak, sadece direniş gösterenler, zalimlerin gücünü kırmış ve saltanatlarını yenilgiye uğratmıştır. Her ne pahasına olursa olsun, özlemini kurduğumuz aydınlık günlerin yakın olduğunu çok iyi biliyoruz. Koşulların zorluğu ve etkisinin sonuçlarını düşünmeksizin, üretkenliğimizi ve mücadelemizi sürdüreceğimizi kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER