Facebook ve Instagram’dan flaş korona kararı!

Facebook ve Instagram,videoların görüntü kalitelerini düşürecek.

Facebook ve Instagram’dan flaş korona kararı!

Facebook ve Instagram, koronavirüs sebebiyle internet kullanımında ciddi artışların yaşandığından, videoların görüntü kalitelerini düşürecek.

NETFLİX' TE AŞIRI YÜKLENMEDEN DOLAYI KALİTEYİ DÜŞÜRMÜŞTÜ

Online dizi ve film platformu Netflix, Avrupa’daki kullanıcılarına sunduğunu yayın hızında yüzde 25’lik bir yavaşlatmaya gideceğini açıkladı.

Karar, Netflix CEO’su Reed Hastings’in Avrupa Komisyonu üyesi Thierry Breton ile yaptığı telefon görüşmesinin ardından alındı. Bu görüşmenin ardından Netflix’ten yapılan açıklamada, salgının yarattığı olağanüstü zorluklara dikkat çekildi.

YOUTUBE DE BENZER KARAR ALDI

Netflix’in ardından video ve müzik platformu YouTube da,sadece birkaç kez kullanım konusunda zirveyi gördüklerini ancak yine de ‘sistem üzerindeki genel baskıyı azaltmak’ için akış kalitesini düşüreceklerini duyurdu.

YouTube’un çatısı altında bulunduğu Alphabet’in CEO’su Sundar Pichai ve YouTube CEO’su Susan Wojcicki, kararı yine Avrupa Komisyonu üyesi Thierry Breton ile yaptıkları görüşmenin ardından aldı.

Yapılan açıklamada, “AB'deki tüm trafiği geçici olarak varsayılan standart tanımlı hale getirme taahhüdü veriyoruz” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER