Cumhuriyet'te ayrılık: Genel Yayın Yönetmeni 'gün gün şahidim' diyerek yeni adresini duyurdu

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, bugünkü köşesinde İpek Özbey'in gazeteye veda ettiğini yazdı.

MEDYA 15.11.2021, 14:23
Cumhuriyet'te ayrılık: Genel Yayın Yönetmeni 'gün gün şahidim' diyerek yeni adresini duyurdu

Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, İpek Özbey’in Halk TV’ye transfer olduğunu duyurdu.

Aykut Küçükkaya bugünkü köşesinde, “İki yılın ardından İpek Özbey’i Cumhuriyet’ten TV dünyasına uğurluyoruz” diyen Küçükkaya, sözlerini şöyle tamamladı: “Herkes biliyor ki onu çok özleyeceğim. Hem gazeteciliğini hem dostluğunu!.. Gazetenin yoğunluğundan, toplantılarından fırsat bulduğum anlarda Halk TV’yi açıp ‘İpek konuklarına neler soruyor?’ diye izleyeceğim artık...  Yolun açık olsun İpek Özbey...” ifadelerini kullandı. 

"SON İKİ YILINA GÜN GÜN ŞAHİDİM"

Aykut Küçükkaya, bugünkü köşesinin ‘Manşet’e Veda...’ başlıklı bölümünde şu ifadelere yer verdi:

“Birkaç ay öncesiydi... Haftalık söyleşileriyle gündem yaratan İpek Özbey, yeni çıkacak kitabı “Manşet” için kapağa birkaç cümlelik yazı yazmamı istedi. İpek’e şu mesajı atmışım:

Neredeyse her sabah Cumhuriyet’in kapısından ilk giren isimdir İpek Özbey... İşte o andan itibaren ‘haber’ ve ‘röportaj’ düşünmeye başlar. Türkiye’nin gündemini değiştiren soruların altında günler öncesinden başlayan bir hazırlık, çalışma ve emek yatar. Evet... Özbey’in son iki yılına gün gün şahidim. Elinizde tuttuğunuz ‘Manşet’te çok değerli bir basın emekçisinin büyük alın teri vardır!..

"HERKES BİLİYOR Kİ ONU ÇOK ÖZLEYECEĞİM"

İki yılın ardından İpek Özbey’i Cumhuriyet’ten TV dünyasına uğurluyoruz. Onu hafta içi her gün 16.00-18.00 saatleri arasında Halk TV ekranlarında izleyeceksiniz. Hafta sonu da programı var, unutmayın. Cumhuriyet’teki başarısını TV ekranlarına taşıyacağına inancım tam. Herkes biliyor ki onu çok özleyeceğim. Hem gazeteciliğini hem dostluğunu!.. Gazetenin yoğunluğundan, toplantılarından fırsat bulduğum anlarda Halk TV’yi açıp “İpek konuklarına neler soruyor?” diye izleyeceğim artık...

Yolun açık olsun İpek Özbey...”

SOSYAL MEDYADAN YANIT VERDİ

İpek Özbey, Aykut Küçükkaya’nın yazısını sosyal medya hesabından şu notla paylaştı: “Ben de seni özleyeceğim dostum Aykut Küçükkaya… Sevgili takipçilerim, Uğur Mumcu’nun dediği gibi ‘her gün 1  ekmek 1 cumhuriyet’ almaya devam…”

İşte Özbey'in o paylaşımı:

İpek Özbey

Yorumlar (0)