Yeni Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Binali Yıldırım'ın yasağını kaldırdı

Yeni Meclis Başkanı Mustafa Şentop, seçilmesinin ardından gerçekleştirdiği ilk Başkanlık Divanı toplantısında, eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın uygulamaya soktuğu parlamento muhabirlerine getirilen lokanta yasağı uygulamasını kaldırdı.

Yeni Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Binali Yıldırım'ın yasağını kaldırdı

TBMM’nin 29. Başkanı Mustafa Şentop, ilk Başkanlık Divanı toplantısında parlamento muhabirlerine getirilen lokanta yasağıkonusunu gündeme getirerek yasağın kaldırılmasından yana görüş bildiren CHP’li Meclis Başkanvekili Levent Gök ve bu görüşü destekleyen HDP’li Meclis Başkanvekili Mithat Sancar’ı dinledikten sonra lokanta yasağını kaldırma kararını açıkladı.

TBMM’de parlamento muhabirleri TBMM ana binada bulunan ‘üyeler lokantasını’ milletvekilleriyle kullanıyordu. Eski TBMM Başkanı Binali Yıldırımdöneminde bu uygulamaya son verilmiş ve gazetecilere TBMM Tören salonu altında bir yer yapılmıştı.

Ancak, zamanla yarışan parlamento muhabirleri bu süreçte büyük zorluk yaşamıştı. Binali Yıldırım’ın istifasından kısa bir süre önce yasak uygulaması esnetilerek üyeler lokantasında bir-iki masa ayrılmıştı. Bu uygulama da yeterli masa olmadığı için sıra beklemesine neden olmuştu.

TBMM başkanvekilleri ile idare amirlerinin katıldığı toplantıda, TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu, TBMM İdari Teşkilatına ilişkin bir sunum yaptı.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER