20 Haziran 2018, Çarşamba

HABERİN KALBİ / Halktan Yana - Gerçek Haber

Reha Muhtar ile Deniz Uğur’un velayet davası görüldü

Reha Muhtar ile Deniz Uğur’un velayet davası görüldü

İstanbul Aile Mahkemesi’nde açılan velayet davasının bugün de görülmesine devam edildi. Duruşmada, Reha Muhtar ve Deniz Uğur avukatları ile hazır bulundu. Duruşmada Deniz Uğur’un tanıkları dinlendi. Duruşmada Deniz Uğur’un ikizleri için aylık 30 bin TL istediği iştirak nafakası gerginliğe yol açtı. Deniz Uğur’un avukatı gizli görülen davada ‘gizlilik kararı’nın kaldırılmasını istedi. Mahkeme gizliliğin devamı karar verdi. Uğur’un çocukları için istediği 30 bin TL’lik nafakayı Reha Muhtar ve avukatının maddi çıkar olarak nitelendirilmesi üzerine, Deniz Uğur istediği nafakadan vazgeçtiğini belirtti. Duruşma gelecek celse Reha Muhtar’ın 3 tanığının dinlenmesi için ertelendi.  Duruşma çıkışında Reha Muhtar ve Deniz Uğur da gazetecilere ayrı ayrı konuştu.

 

denizugur

REHA MUHTAR: BEN ÇOCUKLARIMI ANNELERİNE KARŞI DOLDURMAM

Reha Muhtar, “Bir baba olarak sadece çocuklarımın mutluluğunu istiyorum. Ben çocuklarımı aleyhte etkileyecek hiçbir şey söylemem. Onları annelerine karşı doldurmam. Annelerinin aleyhine olacak hiçbir kelime etmem. İddialar beni ilgilendirmez. Benim çocuklarım var. Çocuklar üç buçuk yıldır tenis oynuyorlar. Lisanslı tenis oyuncusu onlar. Doğal olarak lisanslı sporcu olarak devam ediyorlar. Geçen sene nereye gidiyorlarsa bu sene de 50 metre yanındaki yere gidiyorlar. Hepsi bu” diye konuştu.

 

reha-1


DENİZ UĞUR: KIZIM BANA DİYOR Kİ; “SENİ ÖZLEDİKÇE BAKICIMA SARILIYORUM”

Deniz Uğur ise, “Benim tek amacım, kızım bana diyor ki, ‘Seni özledikçe bakıcıma sarılıyorum… Ben onun mutlu olmasını istiyorum. O kadar”  dedi.

 

GİZLİLİĞİN KALDIRILMASI TALEBİMİZ REDDEDİLDİ

Deniz Uğur’un avukatı Abidin Şahin de, dava başlangıcında kendilerinin talebi doğrultusunda konulan bir gizlilik kararının olduğunu hatırlatarak, “Bu kararın kaldırılmasını talep ettik. Mahkeme bu kararımızı yerinde görmedi. Ve gizlilik kararının devamına karar verdi. Dolayısıyla bu aşamada yargılama işlemleriyle ilgili olarak dışarıda herhangi bir beyanda bulunmamız yasal olarak mümkün değil” dedi.

yukarı çık