banner342

MasterChef Türkiye'de şampiyon belli oldu

Masterchef Türkiye'de final için Barbaros ve Serhat arasında gerçekleşti. İki yarışmacı canlı yayında yemek yaptı. Nefes kesen mücadelenin yaşandığı Masterchef final oyununun birinci Serhat oldu.

MasterChef Türkiye'de şampiyon belli oldu

2020 MasterChef son bölümde, yüz bin aday arasından son 2’ye kalma başarısı gösteren Barbaros ve Serhat arasındaki büyük final mücadelesine sahne oldu. Mehmet, Danilo ve Somer şeflerin jüri üyeliğinde gerçekleşen büyük finalde Barbaros ve Serhat son yemeklerini yaptı Ailelerin eşlik ettiği MasterChef Türkiye'de yarışmacılar son yemeği canlı yayında yaptı.
Canlı yayında açıklama yapan Somer Şef, "Sonuçtan bağımsız olarak, "Saygınızla, emeğinizle sizin ikiniz de bizim için şampiyonsunuz" ifadelerini kullandı. Serhat'ın annesinin ise Barbaros'u favori olarak göstermesi Masterchef'e damga vuran anlardan biri oldu.

İlk üründe, Jüri şefler Barbaros'a 25 puan verirken Serhat'a 23 puan verdi. İkinci üründe ise Barbaros 46 puan alırken Serhat'ın puan durumu 44 oldu. Üçüncü üründe Barbaros 69 puana ulaşırken Serhat 66 puan elde etti. Barbaros 92, Serhat da 91 puan aldı. Büyük finalde Barbaros 1 puanlık avantaj kazandı.

İkinci menüde Barbaros 118 Serhat ise 117 olurken, ikinci oyunda da MasterChef Barbaros 1 puanlık üstünlüğü sürdürdü.

2020 MasterChef'in şampiyonunu belirleyecek olan imza yemeği oyunu canlı yayında, şampiyon adaylarının ailelerinin seyirciliğinde başladı. Yarışmanın en önemli anlarından olan ve şampiyonun belirleneceği son yarışması özelliğine sahip imza tabağı bölümünde, Barbaros ve Serhat kıran kırana ürünlerini hazırladı ve Mehmet, Danilo, Somer şeflerin beğenisine sundu. Tadımın ardından şeflerin puanları Barbaros 142, Serhat 144 puan aldı. Bu sonuçla 2020 MasterChef Türkiye yarışmasının şampiyonu Serhat oldu.

MasterChef şampiyonu Serhat ödül olarak Jeep Renegade marka aracın sahibi de oldu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER