Acun Ilıcalı'nın programında depremzedeler için rekor yardım!

TV8 ekranlarında dün akşam tüm Türkiye tek yürek oldu. Acun Ilıcalı sahibi olduğu TV8'de dün akşam Elazığ ve çevre illerde yardıma ihtiyacı olan depremzedeler için yardım gecesi düzenlendi. Gece sonunda toplamda 51 milyon TL toplanırken, sosyal medyadan Acun Ilıcalı'ya sosyal medyada övgü dolu mesajlar yağdı.

Acun Ilıcalı'nın programında depremzedeler için rekor yardım!

TV8'de Acun Ilıcalı tarafından başlatılan yardım kampanyasında, toplam 51 milyon TL toplandı. Elazığ ve Malatya'da depremden zarar gören vatandaşlar için düzenlenen Tek Yürek isimli program, 5 saatten fazla sürerken  birçok ünlü de bağışta bulundu. Siyasi liderlerin ve iş insanlarının da bağış yaptıkları dakikalarda sunucular telefon trafiğine neredeyse yetişemedi.

51 MİLYON TL TOPLANDI

Türkiye 6,8 şiddetindeki depremle sarsılan Elazığ'ı için tek yürek oldu. Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı ise kendi kanalı TV8'de depremde zarar gören vatandaşlar için bir yardım gecesi düzenledi. Canlı yayınla programa binlerce kişi telefonla arayarak bağış yaptı. Pazar akşamı saat 20.00'de başlayan canlı yayın, 01.30'a kadar sürdü. Gece sonunda toplam rakamı açıklayan Acun Ilıcalı, 2 milyon 150 binden fazla SMS atıldığını söyledi. Telefonla yapılan bağışlarla birlikte rakamın ise 51 milyon TL'den fazla olduğunu duyuran Ilıcalı, Pazartesi günü ise kesin rakamı Instagram'dan açıklayacağını söyledi.

ÜNLÜ İSİMLER BİNLERCE LİRA YARDIMDA BULUNDU

Oğulcan Engin Tv8'in yardım kampanyasını arayarak annesi Seda Sayan ve ailesi adına 100 bin tl bağışladıklarını açıkladı. O Ses Türkiye'de jüri üyeliği yapan Murat Boz ve Hadise ise 100 bin TL'lik bağış yaptı. Gecede Sibel Can 100 bin, Mustafa Ceceli ise 50 bin TL bağış yaptı. Canlı yayına telefonla bağlanan sosyal medya fenomeni Reynmen ve Bülent Serttaş ise 25 bin TL göndereceklerini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER