26 Mayıs 2018, Cumartesi

HABERİN KALBİ / Halktan Yana - Gerçek Haber

MERT RÜSTEM’DEN ‘ESKİ KARŞIYAKA FOTOĞRAFLARI SERGİSİ’

MERT RÜSTEM’DEN ‘ESKİ KARŞIYAKA FOTOĞRAFLARI SERGİSİ’

İzmirli Fotoğrafçı Mert Rüstem ‘Eski Karşıyaka Fotoğrafları’ sergisi Hamza Rüstem Fotoğraf Evi Müzesinde 8 Şubat’a kadar görülebilir.

 

Mert Rüstem Fotoğrafa olan merakı yalnızca fotoğraf çekmekle kalmamış, Karşıyaka ve İzmir’in eski fotoğraflarını toplamaya başlamış bunun sonunda geniş bir Karşıyaka ve İzmir fotoğrafları koleksiyonunu oluşturmuş.

Sergiye, 1912 Karşıyaka Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Günay, Mustafa Karluk, Cem Karagözlü, Lozan Mübadilleri Vakfı’ndan Atıf Yıldız, Ogün Ağan, Hülya Orhon, Safiye Yıldız, Girit Türkleri Kültür ve Dostluk Derneği Sekreteri Adile Özcan, Ayfer İşyar, Nevin Erken, MavişehirRotary Başkanı Sonay Günaydın, Fotoğraf eğitmeni İpek Cabadak ve çok sayıda Karşıyakalının katıldığı sergi bu güne kadar büyük ilgi gördü.

 

Kendisini Karşıyakalı olarak gören her kişinin bu sergiyi gezmesi gerekiyor. Karşıyaka’nın nerden nereye geldiğini gözler önüne seriyor.

Nostaljik bir fotoğraf sergisi, sergiyi gezmeyenlerin çok şey kaçıracağı bir gerçek.

 

Mert Rüstem koleksiyonu hakkında şunları ifade etti;

Bu iş emek ve zaman isteyen bir iş bu sergide gördüğünüz fotoğrafları uzun yıllardır tek tek alarak biriktirdim ve halen eski Karşıyaka ve İzmir fotoğrafları buldum mu hemen alıyorum koleksiyonumu daha da genişletiyorum. 

Bu sergide eski Karşıyaka özlemini çekenlerin bir nebzede olsa fotoğraflarla gidermelerini sağlamayı hedefledim. Karşıyakalı dostlarımızın sergideki eski Karşıyaka fotoğraflarıyla mutlu olmaları bana büyük haz veriyor.

Sergimi bu müzede açmamdaki neden müzenin dedem Hamza Rüstem'in adını taşıması dedi.

 

 

 

yukarı çık