Dünyaca ünlü yıldızlardan koronavirüs için evlerinden yardım konseri

Elton John'un sunumuyla pazar gecesi (29 Mart) koronavirüsten etkilenenler için para toplamak adına ünlü yıldızların katılacağı bir yardım konseri yapılacak.

Dünyaca ünlü yıldızlardan koronavirüs için evlerinden yardım konseri

Mariah Carey, Billie Eilish, Alicia Keys, Backstreet Boys, Billie Joe Amstrong, Tim McGraw ve henüz duyurulmamış başka isimlerin yer alacağı etkinlik Fox Sunar: Amerika için iHeart Oturma Odası Konseri (Fox Presents the iHeart Living Room Concert for America) adı altında gerçekleştirilecek. Gecenin sunuculuğunu Elton John üstlenecek.

Her sanatçı performansını kendi evinden gerçekleştirecek, performanslar kendi video ve ses kayıt ekipmanları üzerinden kaydedilecek.

Fox’a göre bir saat sürecek konser, “mücadelenin ön safındaki sağlık çalışanlarına, salgına ilk müdahale edenlere ve komşularına yardım etmek için hayatlarını tehlikeye atan ve virüsün yayılmasıyla mücadele eden yerel kahramanlara adanacak.”

İzleyenleri yardım kuruluşları Feeding America ve First Responders Children’s Foundation’a desteğe çağıran etkinlik daha önce Doğu Saati’yle 21.00’de yayımlanması planlanan iHeartRadio Müzik Ödülleri’nin de yerine geçecek.

ABD’de eyaletler evde kalma talimatlarını yürürlüğe sokarken müzisyenler hızla online hale geldi. John Legend, Chrisytine and the Queens ve Coldplay’den Chris Martin gibi isimler ücretsiz performanslarını evde kayda alıp sosyal medyada yayımladı.

Salgın başladığından beri çok sayıda sanatçı canlı performanslarını ve turnelerini iptal etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER