Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Tüp mide ameliyatı sayesinde daha az yemek yeme ve hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur. Uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.

İçerik 06.02.2023, 10:58
Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Tüp mide ameliyatı sayesinde daha az yemek yeme ve hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur. Uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Özellikle tüp mide balonu fiyatları uygun olduğunu gören birçok kişi araştırma yapmadan işlem yapmaya başlar. İyi bir sonuç almak isteyen kişilerin hüsrana uğradığı ameliyata dönüşebilir.

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Kilo sorunu olup ileri derecede obez sayılan ve 18 yaşından büyük, 65 yaşından küçük her bireyin yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Yaş ve cinsiyete bağlı olarak tüp mide ameliyatı fiyatlarında değişkenlik görülmesine neden olur.

En Sık Hangi Mide Küçültme Ameliyatı Yapılıyor?

Günlük hayatımızda hem erkek hem de kadınlar tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Sadece kadınların değil erkeklerinde çok sık başvurduğu uygulamalardır. Hızlı bir şekilde kilo vermek isteyenler tüp mide uygulamasını tercih ediyor.

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenler ise yutulabilir mide balonu uygulamasını tercih ediyor. Tercihlere tüp mide ameliyatı fiyatları ve kişiye uygun olan tedavi yöntemine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Tüp Mide Ameliyatı Olanlar Ne Kadar Kilo Veriyor?

Bu durum kişiye bağlı olarak değişkenlik gösterir. Cinsiyete, kiloya, beslenme ve spora bağlı olarak kilo verme hızlanabilir. Bu kiloya bağlı olarak %10-20 olabilir.

Tüp Mide Ameliyatı Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

18 ile 65 yaş aralığının yaptırmasın da hiçbir sıkıntı bulunmamaktadır. Herhangi bir sağlı sorunu yoksa ve obezite hastası ise tüp mide ameliyatı yapmasında bir sakınca yoktur.

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Nasıl Beslenilmeli?

Sıvı ağırlıklı ve karbonhidrattan uzak beslenilmelidir. Aynı zamanda, pilav, pirinç makarna gibi yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

Mide Küçültme Operasyonunda Yutulabilir Mide Balonu

Mide küçültme ameliyatı ve yutulabilir mide balonu fiyatları ile ilgili net bir fiyat vermek söz konusu değildir. Çünkü ikisi de birbirinden çok farklı uygulamalar. Biri anestezi ile yapılırken bir diğeri su ile ağız yolundan yapılır. Kişiye hangi uygulama uygunsa, doktor tarafından karar verilir. Mide balonu fiyatları doktora ve yapılacak olan yere bağlı değişkenlik gösterir.

Mide Balonu Nedir?

Kilo vermekte zorlanan, ameliyat olmak istemeyen kişilerin tercih etmiş olduğu tedavi yöntemleri arasında yer alır. Zahmetsiz ve ağrısız bir uygulamadır. Uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi uygundur.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Mide balonu, genel anestezi adı altında, yaklaşık olarak 30 dakikalık bir işlemdir. Mideye yerleştirilen mide balonu, özel uzatma hattı kullanılarak şişirilir. Aynı gün içerisinde hasta günlük rutinine devam edebilir.

Yutulabilir Mide Balonu Neden Takılır?

Ameliyat olmak istemeyen kişiler için oldukça uygun bir tedavi yöntemidir. Bu uygulama sayesinde bıçak altına yatmadan kolay bir şekilde kilo vermek mümkündür.

Mide Balonu Fiyatları

Mide balonu fiyatları kişiden kişiye bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu yüzden fiyat bilgisi vermek mümkün değildir.

Obezite Tedavisi İçin Ameliyat Çeşitleri
Mide küçültme ameliyat ve mide balonu gibi birçok tedavi yöntemlerini seçmek mümkündür.

Obezite Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Obezite ameliyatı fiyatları işlem öncesinde kesinleştirilerek konuşulması gerekir. İşlemden sonra aksi bir durum meydana gelebilir ve sonuçtan memnun kalınamayabilir. Çünkü fiyatı düşük olan uygulamalar mutlu sonuç vermeyebilir.

Obezite Cerrahisi Ameliyatı Nasıl Etkili Oluyor?

Uzman hekimler tarafından uyulması gereken talimatlar yerine getirilmesi gerekir. Obezite ameliyatı fiyatları piyasaya uygun olması gerekir. Aksi durumlarda olumlu sonuç alınamayabilir.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Kadar Sürede Ne Kadar Kilo Verilir?

Uzman cerrahlar tarafından yapılan uygulamada kısa süre içerisinde olumlu sonuçlar alınır. Bu sonuç yaklaşık 10 ile 20 kilo arasındadır. Obezite ameliyatı fiyatları piyasaya uygun olmaması durumunda mutlu sonuç alınamayabilir.

 

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Zaman İşe Dönmek Mümkün?

Ameliyattan sonra günlük rutin hayatına dönmek yaklaşık 1 aydır. Bu 1 ay içerisinde de talimatlara uyulmalıdır.

Yorumlar (0)