banner646

Sertleşme Sorunu Neden Olur?

Sertleşme sorunlarında fiziksel olarak kişinin yaşadığı hipertansiyon ve kolesterol rahatsızlıkları ön plana çıkar.

İçerik 06.02.2023, 09:41
Sertleşme Sorunu Neden Olur?

Sertleşme Sorunu Neden Olur?
40 yaşını aşmış erkeklerde görülen sertleşme sorunları birçok farklı nedene bağlı olarak oluşabilir. Genellikle sertleşme sorunları hekimler tarafından geçmiş dönemde yaşanılan rahatsızlıklara bağlanır.

Sertleşme Sorununun Nedenleri Neledir?
Serleşme yaşayan kişiler tarafından yapıla araştırmalarda, sertleşme sorunlarının fiziksel ve psikolojik olarak iki farklı nedende ortaya çıktığını söylemek mümkün.

Sertleşme Sorununun Fiziksel Nedenleri
Sertleşme sorunlarında fiziksel olarak kişinin yaşadığı hipertansiyon ve kolesterol rahatsızlıkları ön plana çıkar.


 

Sertleşme Sorununun Psikolojik Nedenler
Sertleşme sorunlarında psikolojik olarak ortaya çıkması kişinin çocukluk döneminde yaşadığı bazı travmalara bağlanır.

Sertleşme Sorunu Nasıl Teşhis Edilir?
Sertleşme sorunu hekimin elle yapacağı muayene sonrasında teşhis edilir. Hekim yaptığı muayene sonrasında sertleşmeye kesin çözüm olacak tedavi yöntemleri hakkında öneride bulunur.


 

Sertleşmeye Kesin Çözüm Nasıl Tedavi Edilir?
Sertleşmeye kesin çözüm
metotları arasında en çok penise şok dalga tedavisi ve penis protezi uygulaması tercih edilir.


 

Sertleşme Sorunlarında Uygulanan İşlemler
Penise şok dalga tedavisi
penis sorunlarında Üroloji tıp biliminin en çok tercih ettiği tedavi metotlarından bir tanesidir. Penise şok dalga tedavisi şok ışınlarının penise doğrudan etki etmesi ve penis içerisinde ki kan akışını hızlandırması sayesinde gerçekleşir. Penise şok dalga tedavisi oldukça basit bir işlem olduğundan hem hekimler hem de hastalar tarafından sıklıkla tercih edilir.


 

Penise Şok Dalga Tedavisi Nedir?
Teknolojinin gelişimi ile beraber uygulanmaya başlanılan penise şok dalga tedavisi, vücut dışında oluşturulan şok dalgalarının penisin farklı kısımlarına uygulanması işlemi sayesinde gerçekleştirilir. Penise şok dalga tedavisi ile peniste ereksiyonun sağlanmasına yardımcı olan damarlar desteklenir ve sertleşme sorunu ortadan kalkar.

Penise Şok Dalga Tedavisi Kimler İçin Uygundur?
Penise şok dalga tedavisi sertleşme sorunu yaşayan ve 40 yaşını aşmış tüm erkeklerin, sağlık durumları uygun olduğu takdirde uygulanabilir. Penise şok dalga tedavisi için hekimin detaylı muayenesine girilmesi gerekir.

ESWT Şok Dalga Tedavisi Nasıl Uygulanır?
Penis üzerinde bulunan farklı noktalar ESWT tedavisinin hedef alanları içerisinde yer alır. Kişiden kişiye süre dilimi açısından farklılık göstererek yapılan şok dalga tedavisinde özel olarak hazırlanan krem jellerin kullanımı tercih edilir.


 

Penise Şok Dalga Tedavi Sonrası
Cerrahi işlem gerektirmeden yapılan penise şok dalga tedavi sonrasında hastanın normal hayatına dönmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

ESWT Tedavisi Neden Tercih Edilir?
Sertleşme sorunlarında uygulanan tedavi metotları ile karşılaştırıldığında herhangi bir ağrı hissi olmadan ve anestezi gerektirmeden yapılan ESWT tedavisi, tüm bu sağlamış olduğu avantajlar nedeni ile sıklıkla tercih edilir.


 

Penis Protezi Nedir?
Sertleşme sorunu ile karşı karşıya kalan kişiler penisin içerisine yerleştirilen penis protezi sayesinde kolaylıkla çözüm bulabilirler. Penis protezi kan akışını hızlandırır ve sertleşme sorununu ortadan kaldırır.

Penis Protezi Kimler İçin Uygundur?
Sertleşme sorunu yaşayan kişilere yapılan tahlillerde herhangi bir sorun teşkil etmediğinde, penis protezi tüm erkeklere uygulanabilir.

Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir?
Penis protezi
şişirilebilir ve yarı sert olmak üzere iki farklı çeşitte üretilmiştir.

Penis Protezi Operasyon Süreci
Penis protezinde operasyon süreci kişiye uygulanacak penis protezi çeşidine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Penis protezi ameliyatı sonrasında bilinen yan etkilerin yaşanması normaldir. Bu süreçte hekim tavsiyesi dışına çıkılmamalıdır.

Penis Protezinin Avantajları
Sertleşme sorununda cinsel yaşantısına ara vermek zorunda kalan kişiler, penis protezi ile istedikleri süre zarfında kolaylıkla cinsel ilişkiye girebilirler. Cinsel ilişki sırasında sertleşme gibi sorunlar penis protezi sayesinde söz konusu değildir. 

Yorumlar (0)