Saç Ekimi Nişantaşı’nda Quartz Poliklinik’te!

Fue tekniği ile saç ekimi yapan Quartz Poliklinik’ ile hayal ettiğiniz saçlara kavuşma zamanı! Fue tekniği ile yapılan saç ekimine dair önemli bilgileri bizlerle paylaşan Quartz Poliklinik’, aklınızdaki tüm sorulara yanıt verecek. İşte, detaylar!

Saç Ekimi Nişantaşı’nda Quartz Poliklinik’te!

İnsanın hayata bakışını, beğenilerini, zevklerini ve düşünce tarzını yansıtan birçok tercihi ve tavrı vardır. Ancak bu unsurların fiziksel olanları çok az bir yer kaplamaktadır. Saç da kişisel zevk ve yatkınlıkları en güzel biçimde yansıtan fiziksel unsurdur. Bu sebeple saç bakımı ve saçın istenilen şekilde olması özellikle kadınlar için çok önemlidir. Söz gelimi kısa saçlar kişinin risk almaktan korkmayan bir yapısı olduğunun ifadesidir. Gür saçlar kişinin henüz genç olduğunun, seyrek saçlar ise yaşının biraz da olsa ilerlediğinin göstergeleridir.

Saçın şekli ne olursa olsun çok önemli olan bir unsur vardır ki, o da nasıl göründüğüdür. Başka bir deyişle ne kısa saçlı bir insan, ne uzun saçlı bir insan, ne yaşlı ne de genç bir insan seyrek saçlara sahip olmak istemez. Çünkü saçın şekli ne olursa olsun, o şekli ortaya koyan saçın hacmidir.

Saçına ne şekli verirse versin istediği sonuca ulaşamayan kişilerde bir süre sonra olumsuz bir psikolojik hal görülür. Bu haklı ve beklenen bir haldir. Zira kişinin her koşulda ve durumda kendini iyi hissetmesi ve beğenmesi insani bir gerekliliktir. Saçını beğenmeyen, elinden geleni yaptığı halde istediği sonuca ulaşamayan kişiler hem sosyolojik hem de bireysel bağlamda “dışlanmışlık” hissine kapılır. Çünkü kendisini beğenmeyen insan, başkasının da kendisini asla beğenemeyeceğini sanrısına katılır ve bu sebeple de bir olumsuz ruh haline bürünür. Peki, bunun kurtuluşu, çözüm yolu nedir? Hem de oldukça yaygın olarak kullanılan bir çözümü vardır; saç ekimi!

Saç Dökülmesinin Yaygın Sebepleri Nelerdir ve Tedavisi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi Nişantaşı hakkındaki bilgilere geçmeden evvel, saç dökülmesinin sebebinin bulunmasıyla ilgilenmeliyiz. Başlıca saç dökülmesi nedenleri ise aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • Yaşlanma: Saç dökülmesinin en yaygın ve en çok rastlanan nedenidir.
  • Vitamin eksikliği: Her besinden yeteri kadar almayan kişilerde zamanla bazı olumsuzluklar ortaya çıkmaktadır. Bunlardan en sık görüleni saç dökülmesidir.
  • Hormon değişiklikleri: Çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan hormon değişiklikleri, saç dökülmesine neden olabilir.
  • Genetik Nedenler: Bazen, insanlarda ne yaşlılık ne de vitamin eksikliği görülmez ancak buna rağmen saç dökülmesi ortaya çıkabilmektedir. Bunun temel nedeni genetik faktörlerdir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu durumların tamamının bir tedavisi vardır; o da saç ekimi! Saç ekimi, 2000’li yıllardan bu yana uygulanmaya başlanmış olan bir çözüm yöntemidir. Temel itibari ile cerrahi bir işlem olmadığını söyleyebiliriz. Bu yüzden de yoğun olarak tercih edilir. Saç ekimi yapılırken gerekli olan saç greftleri yine hastanın kendisinden temin edilir. Sınırı bir çizgi ile belirlenen saç ekiminde, kılların yönüne dikkat edilmesi şartı ile gerekli görülen yerlere uygulanır. Saç ekimi Nişantaşı hakkında araştırma yapan kişiler bilmelidir ki, en zararsız ve etkili sonuçlar sunan saç ekimi yöntemi FUE saç ekim yöntemidir. Bu yöntem ile alınan saç greftlerinin ekilmesi için derinin kesilmesine ihtiyaç yoktur..

FUE saç ekimi uygulanan kişilerin %85’i tek oturumda hedeflediği sonuca ulaşmaktadır. Ancak saç ekimi yaptırmış olan kişilerin saçlarını yüksek basınçlı su ile yıkamamaları, saç jölesi veya sprey gibi ürünler kullanmamaları sıklıkla tavsiye edilir. Doktorun dediklerine hassasiyetle uyan, doktorun önerdiği ürünler dışında ürünü saçına sürmeyen ve saç ekimi yapılmış yüzeyi kirden koruyan kişiler hiçbir sorun yaşamadan yeni saçlarının keyfini sürebileceklerdir.

Saç ekimi Nişantaşı hakkında bilgi almak, saç ekimi fiyatları üzerine konuşmak ve sorularınıza cevap bulmak için bizimle iletişime geçme imkanına sahipsiniz. Sorunsuz bir saç ekimi süreci yaşayacağınızdan, saçınız ile alakalı karşı karşıya kalacağınızın her problemde size destek olacağımızın garantisini veriyoruz. Daha fazla bilgi için: https://www.quartzclinique.com/

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER