banner646

Saç Ekimi Nedir? Kimlere Uygulanır?

Saç ektirme isminden de anlaşılacağı üzere kellik sorunu yok edilmesi amacıyla uygulanır. İşlem en fazla 12 saat içerisinde tamamlanır. Bu nedenle saç ekimi işlemi pratik bir şekilde yapılır.

İçerik 19.02.2023, 00:57
Saç Ekimi Nedir? Kimlere Uygulanır?

Saç Ekimi Nedir? Kimlere Uygulanır?

Saç ektirme maliyeti bugün daha düşüktür. Kaliteli saç ektirme merkezinden ek ücret ödemeden sizler de güvenli bir şekilde saç ekimi yaptırabilirsiniz. Saç ektirme ücreti düşük olduğundan ekonomik anlamda avantajlı olursunuz. Böylece özlediğiniz en kaliteli doğal saçlara yeniden düşük maliyet üzerinden sahip olursunuz. Saç ektirme merkezleri arasında bu kapsamda araştırma yapabilirsiniz.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ektirme isminden de anlaşılacağı üzere kellik sorunu yok edilmesi amacıyla uygulanır. İşlem en fazla 12 saat içerisinde tamamlanır. Bu nedenle saç ekimi işlemi pratik bir şekilde yapılır.

Saç Kökü Nedir?

Saç kökü, yağlı saç tellerinin çıkış yaptığı en dip bölümdür. Bu bölümden saç telleri olgunlaşarak ilk evrede yağlı olarak çıkmaya başlar. Daha sonrasında yağları eriyebiliyor.

Saç Yapısı Ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Saç yapısı, ince ve kalın saç telleridir. Yağı ve kuru saç tipleri saç türleridir. Bu nedenle her bir fertte saç yapı ve türleri farklıdır. Bu kapsamda saç ekimi sonrasında saç ekimleri öncesinde saçın yapı ve türüne bakılır.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saç ekimleri daha çok ikinci ve üçüncü aşama saç dökülmesine maruz kalanlara uygundur. Birinci evre saç dökülmesinde genellikle ekim yapılmaz.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Safir fue,fue,fut,dhi gibi pek çok saç ektirme yöntemleri mevcuttur. Bu nedenle dilediğiniz ekim yöntemi üzerinden saç ektirebilirsiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Ense kısmından sağlıklı dönorlar tek tek toplanır ve bu greftler tek tek kel alanda ekimi yapılır. İşlem öncesinde kel alanda gerekli kanallar açılır.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç ekimleri en uygun fiyattan uygulanır. İşlem daha kısa sürede tamamlanır. Böylece bireylerin zamandan tasarruf etmesi sağlanır.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

Özellikle Sonbahar ayları saç ekimleri için uygundur. Fakat saç ekimlerinde herhangi mevsimler zorunlu değildir.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Saç ekimlerinde belirli yaş sınırı yoktur. Bu nedenle ekimler her yaş aralığında uygulanır. Sadece ense kısmındaki saç köklerinin sağlıklı olması yeterlidir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimleri ortalama olarak 1 ila 12 saat aralığında devam eder. Bu süreç uygulanan yöntem ve klinik merkezi kalitesine göre farklılık gösterir.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Saç ektirme neticeleri sadece 3 ila 4 ay içerisinde görülmeye başlar. Ekilen saçların tamamen çıkmasıysa 12 ay sonrasında gerçekleşir.

Saç Ekimi Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Saç ekimlerinden öncesinde kafa derisi komple olarak kepek yok edici kaliteli bir saç bakım şampuanı üzerinden yıkanabilir.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Saç ekimlerinden sonrasında saçlar hemen yıkanmaz. Bunun için en azından bireylerin 15 gün sabırlı bir şekilde beklemesi gerekir. Saç ektirme sonrasında ekim alanları ve çevresinde hafif düzeyde kabuklanma ya da kepeklenme meydana gelebiliyor. Bu durum etkili saç bakım ürünüyle kolayca yok edilir.

Saç Ekimi Fiyatları

Evinizin konforunda güncel saç ektirme fiyatlarına hemen bakabilirsiniz. Türkiye’nin en kaliteli saç ektirme merkezinden saçlarınızı en ucuz fiyattan ektirebilirsiniz. Saç ektirme ücretleri kentler ve ülkeler arasında farklılık gösterir. Örneğin, herhangi bir Avrupa ülkesinden saç ektirme ücretleri dolar bazından daha yüksektir. Bu durum sizlerin ekonomik anlamda dezavantajlı kalmasına neden olacaktır. Ayrıca saç ekimi fiyatları klinikler arasında farklıdır. Türkiye profesyonel saç ektirme merkezlerinde ise bu işlem çok daha ideal fiyattan uygulanır.

Ayrıca profesyonel saç ektirme merkezlerinde nakit ve tüm banka kredi kartlarıyla da saç ektirme yapılabiliyor. Böylece saç ektirme sonrasında ödemenizi basit bir şekilde yapabilirsiniz. Saç ektirme hakkında aklınıza takılan konuları lider saç ektirme merkezi uzmanlarından öğrenebilirsiniz. Saç ektirme klinik merkezi sitesinden saç ektirme için randevu formu doldurmanız yeterlidir.

https://worldofthehair.com/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

Yorumlar (0)