Saç Ekimi İle Yeni Saçlar

Steril ortam sağlanarak, alanında uzman kişiler tarafından yapılan bu işlemde, genellikle tepe ve alında oluşan açıklıklar daha güçlü bölgelerdeki saç köklerinin lokal anestezi ardından tek tek alınıp ihtiyaç duyulan yerlere ekilmesi tedavisine saç ekimi denir. Bu işlem sayesinde var olan sağlıklı kıl köklerinin kafa derisi üzerine transferi sağlanır.

İçerik 19.02.2023, 00:56
Saç Ekimi İle Yeni Saçlar

Saç Ekimi İle Yeni Saçlar

Günümüzde birçok insan saçları ile ilgili dökülme sıkıntısı çektiğinde saç ekimi uygulamalarını tercih ediyor. Özellikle saçların insanların doğal aksesuarı olması da eksikliğinde özgüven problemleri yaşanmasına neden olur. Bu ihtiyacı hisseden herkesin acısız ve kolay bir şekilde yaptırabileceği bu basit uygulama ile yeni saçlara kavuşması sağlanır.

Saç Ekimi Nedir?

Steril ortam sağlanarak, alanında uzman kişiler tarafından yapılan bu işlemde, genellikle tepe ve alında oluşan açıklıklar daha güçlü bölgelerdeki saç köklerinin lokal anestezi ardından tek tek alınıp ihtiyaç duyulan yerlere ekilmesi tedavisine saç ekimi denir. Bu işlem sayesinde var olan sağlıklı kıl köklerinin kafa derisi üzerine transferi sağlanır.

Saç Kökü Nedir?

Kafanın derisinde bulunan ve saç tellerinin beslenip büyümesini sağlayan yağ hücrelerinden oluşmuş dokulardır. Kişiler çevresel veya genetik faktörler ile saçlarında kayıplar yaşadığında sorunu saç köklerinde ararlar. Çünkü yeni saç kıllarının çıkmasında ve beslenip büyümesinde saç kökleri görev alır.

Saç Yapısı ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Saç yapılı kişilerin genetik faktörlerine göre değişir. Genel olarak ince veya kalın telli olarak ayrılır. Ayrıca yağlanma sürelerine göre yağlı, kuru ve normal olarak sınıflandırabilirler.

Saç ekimi Kimlere Uygundur?

Herkes için uygun bir işlemdir. Ama özellikle bazı sebeplerden ötürü çok fazla saç kaybı yaşayan kişiler için kurtarıcı bir uygulamadır.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

İki farklı yöntem vardır. Bunlardan birincisi Folikül Ünite Transplantasyonu (FUT), diğeri de Folikül Ünite Ekstraksiyonu (FUE)’dir. Ek olarak saç ekimi uygulamasına yardımcı olarak uygulanan Platelet Rich Plasma (PRP) yöntemi de yapılabilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUT tekniği, enseden ince bir şerit şeklinde kesilen saç derisindeki köklerin gerekli bölgeye yerleştirilmesi şeklinde yapılan ve yara izinin kaldığı bir yöntemdir. FUE yönteminde ise kesi işlemi yapılmaz dolayısıyla herhangi bir iz kalmaz. Kıllar tek tek gerekli bölgeye yerleştirilir. PRP ise kanın pıhtılaşmasına yardımcı olan hücrelerden üretilen solüsyon saç ekimi sürecinde saç köklerine uygulanır. Saç ekim fiyatları üzerinde etkili olan bütçenize uygun tekniği seçebilirsiniz.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç ekimi hangi yöntemle yapılmış olursa olsun başarılı sonuçlar verir. Ayrıca kişinin özgüvenini arttıran bir uygulama olması da avantajları arasındadır.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

Saç ekimi için her ay uygundur. Ama yaz aylarında yapılan saç ekimi işlemi sonrası bir süre denize girmeniz önerilmez.

Saç ekimi için yaş sınırı nedir?

Herhangi bir yaş sınırı yoktur. İhtiyaç duyan herkes yaptırabilir. Ama özellikle saç kayıplarının başladığı 30’lu yaşlarda önerilir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Yapılan işlemin yoğunluğuna göre bu süre değişebilir. Genel olarak ise 3-5 saat arası süren bir operasyondur.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Uygulanacak yöntemin tam olarak kendini göstermesi ve saçların istenilen şekle gelmesi 10 ay kadar sürer. Saç ekim fiyatları konusunda farkların olduğu PRP işlemi ile bu süre biraz daha kısalabilir.

Saç Ekimi Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Temizlik, nemlendirme ve peeling gibi işlemleri uygulamanız yeterlidir. Ekstra herhangi bir bakımı gerekmez.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Operasyon sonrası 2 gün saçları yıkamanız tavsiye edilmez. Sonrasında ise saç çıkmasına yardımcı yıkama önerileri uzmanınız tarafından size söylenir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekiminde sabit fiyat yoktur. Tamamen sizin ihtiyacınıza ve yaptıracağınız yönteme göre değişebilir. Saç ekimi fiyatları uygulanacak yöntemin yoğunluğuna göre de artıp azalabilir. Ayrıca işlemin yapılacağı kurumun kalitesi de fiyatlarda etkilidir.

https://www.smilehairclinic.com/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.


 

Yorumlar (0)