Rahim Filmi Nedir? Nasıl Yapılır?

Hastanelerde, özel kliniklerde ve doğum hastanelerinde rahim filmi fiyatları uygun fiyat aralıklarında çekilmektedir.

İçerik 19.02.2023, 00:27
Rahim Filmi Nedir? Nasıl Yapılır?

Rahim Filmi Nedir? Nasıl Yapılır?

Ultrason cihazı vasıtasıyla yapılan rahim filmi rahmin ağzına ince bir katater yerleştirilerek çekilir. Katater vasıtasıyla rahim içine verilen sıvı ilaç rahim ve tüplerden stokopi vasıtasıyla gözlenerek filmi ultrason cihazına yansıtılır. Katater ve stokopi yardımıyla ultrason cihazına yansıyan rahim içi doktorlar ve ebeveynler tarafından rahatlıkla görülür. Hastanelerde, özel kliniklerde ve doğum hastanelerinde rahim filmi fiyatları uygun fiyat aralıklarında çekilmektedir.

Rahim Filmi Kimlerden İstenir Ve Nasıl Çekilir?


 

Çocuk bekleyen hamile ve rahminde kist, miyom ve hastalık olan kadınlardan istenen rahim filmi sıklıkla çekilen filmler arasında yer almaktadır. Kadınların rahim sağlığını ve hamile kadınlarda çocuk gelişimini takip etmek isteyen doktorların istediği rahim filmi fiyatları uygun olarak sağlık kuruluşlarında yapılmaktadır. Hastanelerde, özel klinik ve doğum hastanelerinde kısa sürede çekilen rahim filmi kadınların en çok çektiği filmlerin başında gelmektedir.

Rahim Filmi Fiyatları


 

Kadınların rahim sağlığını ve hamilelikleri de bebek gelişimlerinin takip edilmesi için çektikleri rahim filmi fiyatları hastanelere göre farklılık gösterir. Özel kliniklerde rahim filmi fiyatları hastanelerde çekilen rahim filmi fiyatlarına göre daha yüksek fiyat aralığında yer alır.

Rahim Filmi Hakkında

Kadınların gebelik döneminde bebeğin gelişimini takip etmek isteyen doktorların belirli haftalarda çektirdikleri film olan 4 boyutlu ultrason bebekle ilgili birçok şey hakkında bilgi verir. Rahim ultrasonu genellikle bebeklerin vücutlarının gelişimlerinin tamamlandığı haftalar olan 19 ve 25 haftalar arasında yapılır. Dört boyutlu rahim ultrasonu ile bebeğin boyu, eni ve cinsiyeti tam olarak görüntülenir.

Ayrıca bebeğin ağzı, burnu, çenesi ve el ayakları da net olarak dört boyutlu ultrasonda görüntülenir. Bebeğin gelişimi ile ilgili görsel olarak tüm bilginin doktor tarafından görülüp anne ve baba ile paylaşımını sağlayan 4 boyutlu ultrason son zamanlarda sıkça tercih edilmektedir. Doktorlar bebekte var olabilecek fiziksel sağlık sorunlarını da 4 boyutlu ultrason ile önceden fark edip bunu ebeveynler ile paylaşıp ilerde nasıl tedavi uygulanacağını da paylaşır.

4 Boyutlu Ultrason Nedir?


 

Renkli görüntüleme ultrasonu olan 4 boyutlu ultrason bebeklerin gelişimlerini detaylı olarak gösterir. Bebeklerin 20. haftalarında vücutlarının tamamını renkli olarak görüntüleyen 4 boyutlu ultrason doktorlara bebek hakkında birçok bilgi verir. Daha önce cinsiyeti tam olarak belirlenemediği zaman 4 boyutlu ultrason ile tamamen bebeğin cinsiyeti öğrenilir.

4 Boyutlu Ultrason Kimlere Uygulanır?


 

Hamile kadınlara uygulanan 4 boyutlu ultrason renkli olarak bebeğin gelişimini doktorlara ve ebeveynlere gösterir. Bebeğin ellerinin ve ayaklarının, ağız, burun ve çene görünümlerinin 20. haftalarda detaylı ve renkli olarak gösteren 4 boyutlu ultrason birçok ebeveyn tarafından tercih edilir.

Görüntüleme Merkezi Hizmetleri Nelerdir?


 

Hastalıkların tedavisinin belirlenmesi ve hastaların sağlık durumlarının takibi için görüntüleme merkezlerinde MR, ultrason, tomografi, mamografi ve 4 boyutlu ultrason hizmetleri verilmektedir. Doktorlar görüntüleme merkezi vasıtasıyla çekilen ve görüntülenen MR, tomografi, mamografi ve 4 boyutlu ultrason sonuçlarına göre hastalığın teşhisini koyarak hastalığın tedavise başlar. Son zamanlarda birçok ebeveyn tarafından tercih edilen 4 boyutlu ultrason ile doktorların bebeğin gelişimini takip edilmesi sağlanır. Görüntüleme merkezi aracılığıyla çekilen film ve röntgenler hastaların sağlık durumları ve bebeklerin gelişimleri düzenli bir şekilde takip edilir.

Görüntüleme Merkezi Avantajları


 

Sağlık konusunda sorun yaşayan birçok kişi doktorların istediği MR, tomografi, ultrason ve mamografi uygulamalarını hastanelerde yaptırmaları uzun süre gerektirdiğinden dolayı görüntüleme merkezi aracılığıyla kısa sürede tamamlarlar. Görüntüleme merkezlerinde birçok film ve röntgen uzun süre beklenmeden en kısa sürede tamamlanarak sonuç hastaya verilir. Kısa sürede hastalara sonuçları veren görüntüleme merkezleri zamandan tasarruf sağladığı için ve ivedilikle hizmet verdikleri için birçok kişi tarafından tercih edilir.


 

Yorumlar (0)