Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme büyütme işlemleri gibi genel anestezi altında uygulanan meme küçültme operasyonları öncesinde kişiler operasyon ile ilgili olan kaygı ve korkularını mutlaka hekimi ile paylaşmalıdır. Ayrıca meme küçültme operasyon öncesinde mutlaka anestezi doktoru ile görüşme sağlanmalıdır.

İçerik 06.02.2023, 09:43
Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme büyütme operasyonları gibi hekim ve hastalar tarafından sıklıkla tercih edilen estetik operasyonlardan bir tanesi de meme küçültme işlemleridir. Memeleri normal boyuttan daha büyük bir yapıya sahip olan tüm kadınlar meme küçültme işlemlerine başvurabilir.

Meme büyütme işlemleri gibi genel anestezi altında uygulanan meme küçültme operasyonları öncesinde kişiler operasyon ile ilgili olan kaygı ve korkularını mutlaka hekimi ile paylaşmalıdır. Ayrıca meme küçültme operasyon öncesinde mutlaka anestezi doktoru ile görüşme sağlanmalıdır.

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme ameliyatı sonrasında sağlıklı bir iyileşme süreci geçirmek için ağır işlerden kaçınılmalıdır. Meme küçültme işlem sonrasında ortalama 7 gün sonra araç kullanılabilir, 10 gün boyunca kanamayı tetikleyecek kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durulmalıdır.


 

Meme Sorunlarında Cerrahi Operasyonlar Nelerdir?

Meme büyütme
veya küçültme işlemleri sağlık kurumlarında uygulanan estetik işlemlerden bir tanesidir. Meme yapısından, şeklinden memnuniyet duymayan kişiler memelerinin istedikleri görünüme kavuşması için meme estetiği işlemlerine başvururlar. Meme estetiği işlemleri kişilerin sağlık ve fiziksel durumlarına bağlı olarak farklı tekniklerde uygulanır.

Meme yapısı olduğundan daha küçük bir yapıya sahip olanlara meme büyütme meme yapısının büyüklüğünden şikayet eden kişilere de meme küçültme işlemleri uygun görülür. Uzman ve deneyim sahibi hekimler tarafından yapılan bu işlemlerde, teknolojik makinalar kullanılır. Meme estetiği işlemleri internet arama motorlarında da sıklıkla araştırılan konular arasında yer alır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?


 

Meme büyütme işlemlerine çeşitli nedenlere bağlı olarak ihtiyaç duyulabilir. Genel anlamda meme büyütme işlemleri doğal meme yapısı küçük olan ve daha büyük bir meme yapısına sahip olmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilir. Bunun yanı sıra ciddi kilo kaybı yaşayanlar, gebelik ve emzirme döneminde göğsünde ciddi değişimler yaşayanlar da meme büyütme işlemlerine ihtiyaç duyabilirler.

Asimetrik olan göğüsler birbirleri ile doğru orantılı olması gerektiğinden dolayı meme büyütme işlemleri tıp dünyasında büyük önem taşır. Meme yapılarının düzeltilmesinde en doğru seçim meme büyütme operasyonudur.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme işlemlerinde farklı teknik ve uygulamalar tercih edilir. Teknolojinin gelişimi ile beraber meme büyütme işlemlerinde uygulanan teknikler silikon, implant, dolgu ve yağ enjeksiyonu olarak sıralanmıştır. Doğal yöntemler ile meme büyütmek mümkün olsa da cerrahi müdahaleler ile yapılan işlemlerden daha hızlı sonuçlar elde edilebilir.

Meme büyütme yöntemlerinde hastaya uygulanacak olan teknik hekim tarafından hastanın durumuna bağlı olarak belirlenir. Uygulanacak olan teknik öncesinde hastanın sağlık yapısının elverişli olup olmadığına bakmak için bazı tahlil ve tetkikler yapılabilir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme küçültme ameliyatına benzer teknikler uygulanarak yapılan meme dikleştirme işlemleri, memede sarkıklık durumlarına neden olan dokuların alınması için yapılan işlemlerdir. Hekim tarafından yapılan özel çizimler ve genel anestezi altında gerçekleştirilen meme dikleştirme işlemleri, sarkık olan meme başının daha dik ve dolgun bir meme oluşturulur.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Meme dikleştirme operasyonu meme yapısından memnun olmayan ve sağlık açısından bu işlem için uyum sağlayan tüm kadınlara yapılabilir. Ancak gebelik ve emzirme dönemlerinde bu işlemin yapılması mümkün değildir. Meme dikleştirme işlemleri için hastanın doğum gibi durumlardan sonra ideal kilosuna ulaşması gerekir.

Meme dikleştirme operasyonlarında kişinin 18 yaşını tamamlamış olması gerekir. Ancak hekimler tarafından uygun görülen yaş grubu ise 25 yaş ve üzeridir. Öyle ki meme yapılarının tam anlamı ile oluşması 25 yaşına kadar devam eder. Meme dikleştirme ameliyatı için hekimlerden detaylı bilgi alınabilir.


 

Yorumlar (0)