Liposuction Nedir? Kimlere Uygulanır?

Liposuction işlemi hastaların durumuna göre farklı şekillerde yapılmaktadır. Lazer başlıklar ya da farklı teknikler kullanılarak vücudunuzun bel basen kalça karın boyun gibi bölgelerinde bulunan fazla yağları aldırmaya yardımcı olan bir işlemdir

İçerik 19.02.2023, 00:55
Liposuction Nedir? Kimlere Uygulanır?

Liposuction Nedir? Kimlere Uygulanır?

Liposuction işlemi vücudumuzda bulunan fazla yağları almaya yardımcı olan bir estetik işlemdir. Bölgesel olarak incelmenize ve vücudumuzda bulunan fazla yağ tabakasının alınmasına yardımcı olur. Böylelikle çok daha ince ve zarif bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction işlemi hastaların durumuna göre farklı şekillerde yapılmaktadır. Lazer başlıklar ya da farklı teknikler kullanılarak vücudunuzun bel basen kalça karın boyun gibi bölgelerinde bulunan fazla yağları aldırmaya yardımcı olan bir işlemdir

Liposuction Öncesi

Liposuction işlemi öncesinde doktorunuza herhangi bir rahatsızlığınız var ise bunu bildirmelisiniz. Ayrıca ameliyat öncesinde bir hafta on gün kadar alkol ve sigara tüketimine ara vermelisiniz.

Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Liposuction işlemi 18 yaş üzerinde olan ve herhangi bir sağlık problemi bulunmayan kadın erkek herkes için uygun olan bir estetik işlemdir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Farklı birçok yöntem liposuction işleminde bulunmaktadır. Fakat bu yöntemler kişinin vücudunda bulunan yağ tabakasını göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle farklı hastalara farklı yöntemler uygulana bilmektedir.

Liposuction Fiyatları

Liposuction işleminde fiyatlar hastanelere ve hekimleri göre farklılık göstermektedir. Yine vücutta bulunan yağ tabakasını ve yapılacak işlemlere göre fiyatlar da farklılıklar görülmektedir. Bu nedenle en doğru bilgiyi doktorlardan alabilirsiniz.

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı

Karın germe ameliyatı günümüzde birçok kadın ve erkek tarafından yapılan bir estetik operasyon dur. Fazla kilo alıp vermeden kaynaklı olan ve vücudun bazı bölgelerinde oluşan fazla yağları bu estetik ameliyatlar sayesinde aldırabilirsiniz.

Abdominoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kişinin vücudunun genel ya oranına bakılarak karın germe ameliyatı hangi bölgeye işlem yapılacağına dikkat edilerek farklı yöntemler kullanılıp karın germe ameliyatı yapılmaktadır. Bu ameliyat yöntemi ile karın bölgenizde bulunan fazlalıklar alınarak çok daha sıkı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Daha düz bir karın bölgesine sahip olmanıza yardımcı olan bir estetik ameliyat türüdür.

Karın Germe Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?

Karın germe ameliyatı ile vücudumuzda bulunan fazla yağları aldırarak çok daha ince ve zarif bir görünüme sahip olabilirsiniz. Özellikle fazla kilo alıp vermeden kaynaklı ya da doğum sonrası meydana gelen fazla yağ birikintisi veya sarkmalardan dolayı bu işlemlere ihtiyaç duyulur

Karın Germe Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Karın germe ameliyatı 18 yaş üzerinde olan kadın erkek herkes tarafından yaptırılabilir. Fakat herhangi bir sağlık sorunu olan kişilerin yaptırmasında sakınca olabilir. Bundan dolayı bu durumu doktoru ile görüşerek işlemleri başlanmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Karın germe ameliyatı iyileşme süreci kısa sürmektedir. Doktorun tavsiyesine uyarak belirli aralıklarla egzersiz yapmak ve yeteri kadar dinlenerek bu süreci rahatlıkla geçirebilirsiniz. Dikişleriniz alındıktan sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karın germe ameliyatı sonrasında egzersizlerinizi dikkat etmeli ve bir hafta boyunca sıkça istirahat etmelisiniz. Dikişleriniz alındıktan sonra günlük hareketlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Abdominoplasti Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Karın germe ameliyatı anestezi altında yapılan bir işlem olduğu için çok fazla ağrı hissetmeden bu süreci atlatabilirsiniz

Karın Germe Ameliyatında Kullanılan Yöntemler

Karın germe ameliyatı yapılırken karın bölgenizde bulunan yağlara göre farklı işlemler uygulanmaktadır. Mini karın germe, geniş karın germe gibi işlemler kullanılarak karın germe ameliyatı yapılır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ameliyatı fiyatları güncel için bilgi almanız gereklidir. Bu nedenle sizlerde bu işlemi yaptırmadan önce fiyat araştırması yaparak bütçenize uygun olan bir yer ile anlaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)