Lazer Epilasyon İzmir’de Yaygın Olarak Buz Lazerle Yapılıyor

Lazer Epilasyon İzmir’de Yaygın Olarak Buz Lazerle Yapılıyor

Kadın erkek her bireyin müşterek problemi istenmeyen tüylerdir. Bu tüyleri “problem” haline getiren temel unsur, yok etmeye çalışırken yaşanan zorluktur.  Ağdayı örnek verirsek ağda en acılı tüylerden arınma yöntemlerinden biridir. Bu sebeple bu işlem, tüylerin alınmasının problem olarak görülmesinin nedenlerinden biridir. Ancak teknolojini gelişimiyle yeni alternatifler ortaya çıkmıştır. Bununla birlikte tüylerden ağrısız ve kalıcı bir şekilde kurtulma yolları bulunmuştur. Buz lazer acısız olmasıyla bu yöntemler arasında avantajlıdır. Bu yöntem özelliği itibariyle her tüy tipine uygulanabilir. Bu sebeple oldukça yaygın bir kullanıma erişmiştir. Buz Lazer Epilasyon İzmir’de Her Yerde!

  Kıl köklerine yoğunluk veren bu lazer epilasyon, onları donduran da bir lazer türüdür. Kıl köklerini dondurması onun acısız olmasını sağlar. Bu kadar tercih ediliyor olmasının en temel nedenlerinden biri de işlem sonrasında yara, tahriş ve yanık oluşturmuyor olması.

Bunun dışındaki lazer epilasyonlar her cilt ve tüy türünde istenilen sonuçları vermediğinden artık ilkel bir yöntem olarak görülmekte. Farklı tenlerde farklı sonuçlar pek istenen bir durum değildir. Bunların aksine buz lazeri her tende ve tüyde başarılı sonuçlar vermesiyle öne çıkar. Hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin bile sorunsuz ve yüksek konfor garantisi ile buz lazer uygulamaları ve olumlu sonuç almaları mümkündür.

Buz Lazer Nerelere Uygulanır?

 Bölgeler geçmeden seanslardan bahsetmek yerinde olacaktır. Genelde 6 seans bu buz lazer işlemi için yeterli olmaktadır. Belirtilen seans sayısı ortalama değerdir. Başka bir deyişle kişiden kişiye değişebilen bir rakamdır. Seans süresi ise 35 ila 40 dakika arasında değişebilmektedir. Buz lazer epilasyonun uygulanabilir olduğu bölgelerden bahsedersek

 1. Sırt
 2. Koltuk altı
 3. Göğüs
 4. Bacak
 5. Boyun
 6. Genital bölge
 7. Kol
 8. Ense
 9. Yüz olarak sıralayabiliriz.

Buz Lazer Epilasyon Hakkında En Çok Merak Edilenler

 1. Daha önce ağda yaptırmış olanlar lazer epilasyon kullanabilir mi ?

Bu soru ağda sonrası buz lazer yaptırılıp yaptırılamayacağı hakkında bir sorudur. Buradan hareketle önceki süreçte ağda yaptıran bir kişinin buz lazer yaptırmasında herhangi bir sakınca olamayacağını söyleyebiliriz. Çıkmış olması işlemin gerçekleştirilebilmesi için yeterlidir olmaktadır. Uzun süreli ağda uygulaması sonucunda tüylerin geç çıktığı bilinen bir gerçektir. Bu yüzden buz lazer epilasyon uygulayacak kişilerin tüylerin tamamının çıktığından emin olmaları oldukça önemlidir. Çünkü lazer epilasyon işleminden beklenen verimin alınabilmesi için cihaz tüy kökünü tespit edilebilir olması oldukça önemlidir. Bu sağlanamazsa verim oldukça düşük olacaktır.

 1. Buz işlemin öncesinde ve sonrasında nelere dikkat etmeliyiz?

Buz lazer epilasyon işlemi uygulanmaya karar verildiğinde alternatif yöntemler olan tüy dökücü krem ve ağda kullanımı tamamen bırakılmalıdır. Genel olarak önerilen yöntem bilinen tıraş makineleri ile kısaltma yapılmasıdır. Ancak jilet ile tüylerin alınmasının da sakıncasının olmadığını söyleyebiliriz.

 Buz Lazer işleminin regl tarihleri ile çakışmaması da dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bunun yanında regle bir haftadan az süre kala uygulanması da tavsiye edilmemektedir. Çünkü bu dönem ciltte ekstra hassasiyetin oluştuğu bir dönemdir. Bu da epilasyon sürecinin daha ağrılı geçmesine neden olacaktır.

 Üzerinde dikkatle durulması gereken bir diğer unsur işlem sonrası cildin güneşten korunmasıdır. Buz lazer uygulanan ve ardından güneşle teması bulunan bölgelere özellikle güneş kremi kullanılması gerekmektedir.

Buz lazer epilasyonu yaptırmadan önce ağda ve tüy dökücü krem kullanımını tamamen bitirmelisiniz.

Buz Lazer Epilasyon erkekler içinde uygulanabilir mi?

Buz lazer yöntemi acısız olması nedeniyle erkekler tarafından da oldukça rağbet gören bir yöntemdir.

Buz lazer epilasyon gerçekten acısız mıdır?

 Bu yöntem gibi diğer lazer epilasyon yöntemlerinin de tamamen acısız olduğunu söyleyemeyiz. Bu sebeple samimiyetin ve dürüstlüğün de önemli olduğunu düşündüğümüzden belirtmek istedik. Ancak buz lazer epilasyon yönteminin acısının çok az olduğunu söyleyebiliriz.  Diğer lazer epilasyonlarda olduğu gibi, buz lazer epilasyon esnasında acıdan kıvranmanız söz konusu değildir. Belirtmek isteriz ki cihazın cildi -3 dereceye kadar soğutabilmektedir. Bu da ciltte şok etkisi yaratarak ağrının hissedilmesini önleyecektir bir unsurdur.

 Buz lazer kimlere yapılmamalıdır?

 1. Cilt kanseri atlatmış kişilere
 2. Epilepsi hastalığı bulunanlara
 3. Son 6 ay içerisinde Roaccutane ilacını kullanmış kişilere
 4. Hala kanser ile mücadele edenlere
 5. Ergenlik döneminde bulunanlara
 6. Hamilelere
 7. Işığa karşı yüksek hassasiyeti bulunanlara

Buz Lazer Fiyatları Ne Kadardan Başlamakta?

Buz lazerin fiyatı konusunda net bir şey söylemek elimizde değil. Çünkü kişiye özgü nitelikteki kıl yapısı, kıl yapısına bağlı olarak seans sayısı, tercihe bağlı olarak işlemin uygulanacağı bölge gibi unsurlar fiyat üzerinde etkilidir. Ayrıca işlemi uygulayacak olan kişinin uzmanlık derecesine de dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Bunun göz ardı edilmesi size sonrasında daha büyük maddi ve fiziki zararlar verebilecek bir yanılgıdır. Siz de lazer epilasyon alanında özellikle de İzmir bölgesinde adından sıkça söz ettiren www.buzlazerizmir.com’a göz atabilir ve kısa süre içerisinde lazer epilasyon seanslarınıza güvenle başlayabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER