Lazer Epilasyon Ankara

Kelime anlamı olarak epilasyon; Vücut üzerinden bulunan istenmeyen tüylerin kalıcı veya belirli bir süre için uzaklaştırılması işlemine denmektedir. Başlıca kıl köklerinin tahrip edilmesine dayanan bu yöntem 3 çeşit üzerinden uygulanmaktadır.

banner154
Lazer Epilasyon Ankara

Kelime anlamı olarak epilasyon; Vücut üzerinden bulunan istenmeyen tüylerin kalıcı veya belirli bir süre için uzaklaştırılması işlemine denmektedir. Başlıca kıl köklerinin tahrip edilmesine dayanan bu yöntem 3 çeşit üzerinden uygulanmaktadır.

İğneli Epilasyon; Bu işlem ince bir iğne yardımıyla kıl köklerinin elektrik kullanılarak tahrip edilmesine dayanmaktadır.

Foto Epilasyon; Bu işlem yoğunlaştırılmış ışık ile kıl köklerinin tahrip edilmesine ve kıl oluşumunun önüne geçilmesine dayanmaktadır.

Lazer Epilasyon: Bu işlem ise lazer uygulamaları ile kıl köklerinin tahrip edilmesine dayanmaktadır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Vücudumuzda genellikle yüz, koltuk altı, genital bölge, kollar ve bacaklar olmak üzere hemen hemen tüm bölgelere uygulanabilen bir epilasyon yöntemidir. Vücut üzerinden bulunan istenmeyen tüylerden kurtulmak amacıyla yapılan bu uygulama, son yıllarda en çok kullanılan estetik işlemlerden bir tanesidir. FDA onaylı olan ve oldukça kısa sürede yapılabilen bu işlem ile başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Lazer ışığı yardımıyla istenmeyen kıl ve tüylerin tahrip edilmesine dayanan bu uygulama, sadece uzaklaştırılmak istenen kıl köklerinin hedef almaktadır. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan ve ciltte deformasyon meydana getirmeyen bu yöntem, Dünya üzerinden ilk defa 1990'lı yıllarda kullanılmıştır. İlerleyen ve her yıl daha da ucuzlayan teknoloji sonucunda uygun fiyatlara yaptırılabilen bu işlem acı ve ağrı içermemektedir.

Çalışma Prensibi

Lazer Epilasyon Ankara, İstanbul gibi büyük şehirler de dahil olmak üzere tüm Türkiye üzerinde yaygın bir şekilde yaptırılabilmektedir. Mantık olarak 'Melanin' adlı pigmentin tahrip edilmesine dayanan bu yöntem, kıl ve tüye rengini veren bu maddeden kurtulmaya dayanmaktadır. Kıl rengi açık olan insanlarda başarı oranı daha düşük iken, kıl rengi koyu olan insanlarda başarı oranı oldukça yüksektir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılıyor?

İşinin ehli ve uzman kişiler tarafından yaptırılması gereken Lazer Epilasyon Ankara İzmir, Bursa gibi birçok şehirde, birçok klinik tarafından uygulanabilmektedir. Uygulama öncesinde ilk olarak epilasyon yapılacak bölge temizlenir ve bölgede bulunan kıllar kısaltırı. Ardından jel sürülerek işlem yapılacak bölgeye lazer enerjisi uygulanır. Kıl köklerinde depolanan ve o bölgeyi tahrip eden işlem, uygulama yapılacak bölgeye bağlı olarak birkaç dakika veya saat sürebilmektedir. İşlem sonrasında tüyler kendiliğinden dökülmekte ve herhangi bir yan etki yapmamaktadır.

Lazer Epilasyon Sonrasında

Uygulama kişiden kişiye süre anlamında değişiklik gösterebilmektedir. Kıl yoğunluğa, rengine ve uygulama yapılacak bölgeye göre süresi uzayabilen bu işlem ortalama olarak 5-6 seans sürmektedir. İlk uygulama sonrasında bir müddet kızarıklık görülebilmektedir. Ayrıca işlem sonrasında aşırı güneş ışığına maruz kalmak önerilmemektedir. Çok az da olsa işlem sonrasında su toplama veya kabuklanma ortaya çıkabilir fakat bu yan etkiler birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

HydraFacial

İlerleyen yaş, kötü hava şartları, sigara kullanımı veya güneşe maruz kalma sonucunda cilt yaşlanma belirtileri gösterebilmektedir. Ayrıca gözenek büyümesi ve bu gözeneklerin kötü maddeler ile dolması olarak da görülen bu etkiler, aşırı makyaj yapma ve sağlıksız beslenme sonucu ortaya çıkabilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte bu etkiler HydraFacial ile oldukça kısa bir sürede, yüksek oradan ortadan kaldırılmaktadır.

Nedir?

Anti-aging işlemi olarak da bilinen bu uygulama, herhangi bir cerrahi işlem içermemektedir. Oldukça basit bir şekilde ve sadece bir vakum yardımıyla uygulanan bu işlem, kombine olarak yapılmaktadır. Cilt altına vakum yardımıyla bazı maddeleri nüfus ettirilmeleri ile yapılan bu işlem yüzünüzü daha genç ve daha sağlıklı göstermektedir.

Basınç yardımı ile cilde yedirilen maddelere, cilt temizliğine yardımcı olmakla ve kötü birikimleri ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca ciltte bir miktar soyulma yaparak, kollajen tetiklenmekte ve buda ciltte yenilenmeye neden olmaktadır.

Nasıl Uygulanır?

HydraFacial uygulamasında ilk olarak uygulama yapılacak kişinin cilt analizi yapılır. Cildi için gereken maddelere tespit edilerek, vakum yardımıyla bu maddelerin cilt altına geçirilmesi sağlanır. Her yaş grubuna uygulanabilen bu yöntem ile ciltte kırışıklar büyük oranda ortadan kalkmakta ve yağlı cilt ile siyah noktalar temizlenmektedir.

FDA tarafından onaylanan bu tedavi yöntemi cilt temizliği, serum takviyesi, kırışıklık ve siyah nokta tedavisi olarak uygulanmaktadır. Acı ve ağrı içermeyen bu uygulama tek seans içersinde etki göstermekte ve ideal olarak 4-6 seans sürmektedir.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER