banner646

Kök Hücre Tedavisi ile Cildinizi Gençleştirin!

Cildinizi yaşlanmanın olumsuz etkilerine karşı koruyan ve mevcut etkileri azaltmayı sağlayan kök hücre tedavisi hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz? Detayları sizinle paylaşıyoruz.

İçerik 24.02.2023, 09:46
Kök Hücre Tedavisi ile Cildinizi Gençleştirin!

Kök Hücre Tedavisi ile Cildinizi Gençleştirin!

Yaşlanmak, vücudumuzun işlevlerinde birtakım yavaşlamalara neden olurken cildimiz de bundan doğrudan etkilenmektedir. Zamana karşı direnerek genç kalmak, sağlıklı ve canlı cildimizi korumak en büyük isteklerimiz arasında yer almaktadır. Fibrocell olarak da bilinen kök hücre tedavisi bizlere genç kalma şansını tanıyor. Cildinizi yaşlanmanın olumsuz etkilerine karşı koruyan ve mevcut etkileri azaltmayı sağlayan kök hücre tedavisi hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz? Detayları sizinle paylaşıyoruz.

Kök Hücre Tedavisi ile Yüz Gençleştirme Nedir?

Tıbbi çalışmaların ve gelişen teknolojinin ürünlerinden olan kök hücre tedavisi, cilt gençleştirme uygulamaları için de kullanılmaktadır. Kişinin kendi hücrelerinden ilham alan bu tedavi yöntemi, kişinin daha genç bir görünüme sahip olmasını sağlarken genellikle yüz ve çevresi için kullanılmaktadır.

Kök hücre tedavisi, vücudumuzun en değerli hücreleri olan kök hücrelerden ilham almaktadır. Vücudun sağlıklı bölgelerinden alınan kök hücreler, özel yapılarından dolayı bulundukları ortamı iyileştirmekte, hasarları düzeltmekte ve yeni hücre oluşumunu desteklemektedir. İnsan vücudunda yağ dokularının yoğun olarak bulunduğu bölgeler kök hücre açısından zengindir. Ayrıca kemik iliğinden de kök hücre alınmaktadır.

Kök hücre tedavisi organ kanserleri, anemi, lösemi ve lenfoma gibi ciddi hastalıkların tedavisinde yıllardır kullanılmaktadır. Kök hücrelerin vücut üzerinde sağladığı bu olumlu faydalar, estetik uygulamalar kapsamında da değerlendirilmiş ve başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

Kök Hücre Tedavisi ile Yüz Gençleştirme Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kök hücre tedavisi ile yüz gençleştirme uygulaması öncesi uzman doktor ile hastanın işbirliği içerisinde olması gerekmektedir. Hastanın istek ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hareket eden doktor, kişiyi kapsamlı bir muayeneden geçirmektedir. Daha sonraki aşamada kök hücre tedavisinin uygulanacağı bölge belirlenmekte ve işlem planı yapılmaktadır.

Kök hücre tedavisi ile yüz gençleştirme uygulamasının aşamaları şu şekildedir:

· İşlemin yapılacağı bölge belirlendikten sonra kök hücre ihtiyacı saptanmaktadır.

· Bu aşamanın ardından kişinin vücudundan kök hücre alınacaktır. Kök hücreleri daha çok yağ dokularında bulunmaktadır. Uzman doktorun karar vereceği bölgeden alınan yağ dokusu, ortalama 1-2 saat süre boyunca aferez edilmekte ve bunun sonucunda kök hücreler elde edilmektedir.

· İşlemin başarılı sonuç verebilmesi için kök hücrelerin yeterli miktarda ve kaliteli olması son derece önemlidir. İleri yaşta bulunan kişiler için kök hücrenin yanı sıra kök hücre kültürüne de ihtiyaç duyulabilmektedir.

· Kök hücre elde edildikten sonra asıl tedaviye başlanacaktır. Kişinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen uygulama bölgesinde kök hücreler enjekte edilmektedir.

· Bu işlem lokal anestezi altında yapıldığından hasta acı veya ağrı hissi duymamaktadır. Ortalama 1 – 1,5 saatte tamamlanan bu işlemin ardından yan etki oluşma riski son derece azdır.

· İşlemin tamamlanmasının ardından hastanın uzun süre istirahat etmesine gerek yoktur. Hasta, kısa bir süre sonra normal hayatına kaldığı yerden devam etmektedir.

· İşlemin başarı oranının artması için uzman doktor tarafından belirtilen uyarı ve önerilerin dikkate alınmaları önerilmektedir.

Kök Hücre Tedavisi ile Estetik Uygulamaları Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Kök hücre tedavisi ile yapılan estetik uygulamaların temel amacı, yaşlanmanın etkilerini azaltmak ve mevcut etkileri yok etmektedir. Bu nedenle vücutta cilt yenilenmesine ihtiyaç duyulan her bölgeye kök hücre tedavisi yapılabilmektedir. Bu tedavinin uygulandığı popüler vücut bölgeleri ise yüz, dekolte, boyun ve ellerdir.

Kök Hücre Tedavisi ile Gençleştirme Uygulamalarının Faydaları Nelerdir?

Tıp dünyasının yıllardır kullandığı ve çok ciddi hastalıkların tedavisinde başarılı sonuçlar veren kök hücre tedavisi, gençleştirme amacıyla da kullanılarak kişilerin estetik bir görünüme sahip olmalarını sağlamaktadır. Doğal bir güzellik sunan ve cildin zamana karşı direnmesini sağlayan bu tedavinin faydaları genel olarak şu şekildedir:

· İşlemin ardından ciltte kolajen üretimi artar. Cilt daha parlak ve canlı bir görünüme sahip olur. Hücre yenilenmesi hızlanır ve elastikiyetin arttığı görülür.

· Kök hücre tedavisi, cildin yenilenmesi amacıyla uygulanan diğer tedavi yöntemlerine göre daha başarılı sonuçlar vermektedir. Bu uygulamanın çok çeşitli hastalıkların tedavisinde başarı ile kullanılması ve olumlu sonuçlar vermesi, yüksek güvenilirliğe sahip olmasını sağlamaktadır. Dolayısı ile bu uygulamanın ardından cildin hızlı ve başarılı şekilde yenilendiği görülmektedir.

· İşlemin ardından ilgili bölgeye enjekte edilen kök hücrelerin yüzde 90’ı, kalıcı bir etki göstermektedir. Bu oran bazı işlemlerde daha da artmaktadır. Kök hücreler ile elde edilen etki, en az 3 yıl sürmektedir.

· Yaralanma gibi doku zedelenmesi ve hasarı durumunda bu tedaviden yararlanılarak iyileşme süreci hızlandırılabilmektedir.

· Kök hücre tedavisi yüz bölgesine uygulandığında onarıcı bir etki göstererek skar, akne ve sivilce sonrası görülen izleri ortadan kaldırabilmektedir.

Sadece Uzmanlara Güvenin: Uzman Dr. Şafak Göktaş

Kök hücre tedavisi ile estetik son derece zor ve uzmanlık gerektiren uygulamaları kapsamaktadır. Alanındaki deneyimi ve bilgisi ile medikal estetik uygulamalarını yüksek başarı oranı ile gerçekleştiren Uzman Dr. Şafak Göktaş, İstanbul’da bulunan özel muayenehanesinde hastalarını kabul etmektedir. Botox, PRP, liposuction gibi medikal, vücut ve yüz estetik uygulamaları ile kusur olarak gördüğünüz detayları yok etmek, yaşlanmanın etkilerinden kurtulmak ve istediğiniz görünüme sahip olmak istiyorsanız Uzman Dr. Şafak Göktaş kliniğinden randevu alabilirsiniz.

Yorumlar (0)