Karın Germe

İnsanlar düzenli spor ve diyet uygulasalar dahi bazı durumlarda karın yapısını düzeltememektedirler. Birçok farklı etmen sonucu ortaya çıkan bu göbekteki yağ birikintisi genellikle; Düzensiz kilo alımı, doğum sonrası ve ilerleyen yaş ile birlikte oluşmaktadır. Derinin elastikiyetini kaybetmesi, yağlanma ve karın kaslarının ayrılması gibi birçok sonuç doğurabilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte ameliyat ile düzeltilebilen Karın Germe Nişantaşı, Taksim gibi elit merkezler uygulanabilmektedir.

Karın Germe

İnsanlar düzenli spor ve diyet uygulasalar dahi bazı durumlarda karın yapısını düzeltememektedirler. Birçok farklı etmen sonucu ortaya çıkan bu göbekteki yağ birikintisi genellikle; Düzensiz kilo alımı, doğum sonrası ve ilerleyen yaş ile birlikte oluşmaktadır. Derinin elastikiyetini kaybetmesi, yağlanma ve karın kaslarının ayrılması gibi birçok sonuç doğurabilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte ameliyat ile düzeltilebilen Karın Germe Nişantaşı, Taksim gibi elit merkezler uygulanabilmektedir.

Cinsiyet fark etmeksizin erkek veya kadınlarda sık görülen bu durum, kolay kolay spor veya diyet ile düzeltilememektedir. Karın bölgesinde sarkma ve çatlama meydana getiren ve genellikle kilo alımı sonuçlu ortaya çıkan bu sorun, Abdominoplasti ile kolayca ortadan kaldırılabilmektedir.

Karın Germe Nedir?

Abdominoplasti yani karın germe, karın bölgesinde bulunan fazla yağın çıkarılması, karın kaslarının birleştirilmesi ve sıkılaştırılması işlemine denmektedir. Daha genç ve daha güzel görünüme kavuşabileceğiniz bu operasyon, son yıllarında en fazla yaptırılan güzellik uygulamalarından birisidir. Çoğunlukla genel anestezi ile uygulanan bu işlem, kısa bir süre de yapılabilmektedir. 2 farklı çeşitte uygulanabilen bu operasyon hakkında www.quartzclinique.com web adresi üzerinden bilgi ve destek alabilirsiniz.

Ameliyat Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Karın Germe Nişantaşı, Taksim gibi bölgelerde elit merkezlerde uygulanabilmektedir. Bu ameliyat öncesinde aspirin veya kan sulandırıcı tarzdaki ilaçlar 3 hafta öncesinde bırakılmalıdır.

Ameliyat öncesi en az 3 gün kabızlık yapabilecek besinlerden uzak durulmalıdır.

Sigara ve alkol tüketimi kesilmelidir.

Ameliyat öncesinde kilonuza dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ayrıca ağrı kesici hap tüketmekten uzak durmalısınız.

Tam Karın Germe Ameliyatı

Genel anestezi ile uygulanan bu işlem, yoğun çatlak ve yağlanma bulunan kişilerde yapılmaktadır. Göbek deliğinin de yer değiştiği bu işlemde, kişinin kasık bölgesi cerrahi operasyon ile açılmaktadır. Yağ alınması ve sıkılaştırma işlemi sonrası dikiş ile kapatılan bu bölgede, bu izler zamanla soluklaşmaktadır.

Ortalama olarak 2 ila 3 hafta içerisinde normal hayatınıza dönebilirsiniz. Dikiş izleri ise 9 ay gibi bi sürede görünmeyecek seviyeye gelecektir.

Mini Karın Germe

Hafif miktarda çatlamam ve yağlanma olan kişilerde uygulanan bu operasyonda karın deliği yer değiştirmemektedir. Göbek derisinin kaldırılmasının ardından aşırı yağ ve deri alınır. Ardından bölge dikilerek kapatılmaktadır. Ortalama olarak bu operasyon 1-2 saat arasında sürmektedir.

Ameliyat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Ameliyat sonrası en az 4 ila 6 hafta korse giyilmelidir.

Ameliyat sonrası 1 gün sadece sıvı gıda ile beslenilmelidir.

İlk birkaç gün eğik bir şekilde yürümek gerekmektedir.

Ameliyat sonrası günlük yaşamınıza 1 hafta içerisinde dönülebilmektedir.

Ortalama olarak 3 hafta sonrasında tekrar spor yapmaya başlayabilirsiniz.

Ameliyat sonrası dikiş alınmasına gerek bulunmamakta, dikişler kendiliğinden erimektedir.

Yüz Germe

İlerleyen yaş, kas kullanımı ve mimik kullanımları ile cildimiz beklediğimizden daha hızlı yaşlanmaktadır. Daha bunların haricinde birçok farklı etmen ile yaşlanan cilt, günümüzde en çok uygulanan estetik operasyonlardan birisidir. Yüzde bulunan sarkmaların daha sıkı bir hale getirilmesi ve daha genç gözükmenizi sağlayan Yüz Germe Nişantaşı, , Taksim gibi bölgelerde aktif olarak uygulanmaktadır. Cerrahi yöntem veya Ameliyatsız yöntem olarak uygulanabilen bu işlem, kesin sonuç vermektedir.

Ameliyatsız olarak botoks veya dolgu enjeksiyonları olarak uygulanabilen bu işlem de herhangi bir kesi izi bırakılmamaktadır. 6 ay ile 1 yıl arası etkisi gösteren bu uygulamalar düzenli olarak yenilenmelidir. Ortalama olarak 10 ila 15 dakika arasında süre bu işlemler kırışıklık tedavisi olarak da bilinmektedir. Ameliyatlı olarak uygulanan işlemde ise sarkan deri ve yağ alınması işlemi uygulanarak daha genç. Bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Cerrahi işlem içeren bir kesi ile yüz derisi kaldırılmaktadır. Sarkma oluşan bölgeler özel dikişler yardımıyla asılmaktadır. Fazla derinin uzaklaştırılmasının ardından, kırışıklar da gözle görülür bir şekilde azalmaktadır. Genel anestezi uygulanan bu işlem ortalamam olarak 4 ila 7 saat arasında sürmektedir. Yüz Germe Nişantaşı, Taksim gibi elit bölgelerde popüler olarak uygulanan bir işlemdir.

Ameliyat sonrasında buz uygulaması yaparak, iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. Ameliyat sonrası 2. Gün itibari ile taburcu olabilirsiniz. 1 haftada yüz ve göz kapaklarınızdaki dikişler alınmaktadır. En az ameliyat sonrası 2 günden itibaren banyo yapabilirsiniz. Ağır işlerden uzak durmalı ve ilk 2 hafta cinsel ilişkiden kaçınmalısınız.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER