HOLLYWOOD STARLARINDAKİ GİBİ BİR ÇENEYE JAWLINE DOLGUSU İLE SAHİP OLUN

HOLLYWOOD STARLARINDAKİ GİBİ BİR ÇENEYE JAWLINE DOLGUSU İLE SAHİP OLUN

Jawline dolgusu yılın en çok tercih edilen uygulamalarından biri. Keskin hatlara sahip çekici bir çene hattına jawline dolgusu ile sahip olabilirsiniz. Jawline dolgusu hakkında daha fazla bilgi edinmek, deneyimli Dr. Mustafa Karataş'tan randevu almak ve tedavilerimizi incelemek için sitemize www.drmustafakaratas.comr göz atabilirsiniz.

Jawline Neresidir?

Yüzün alt kısmını şekillendiren alt çenenin ana hattı jawline olarak adlandırılır. Köşeli bir jawline yaygın bir biçimde daha çekici olarak tanımlanır. Zayıf bir çene hattı genellikle genetiktir. Pek çok ünlü daha çekici bir yüze sahip olmak için jawline dolgusunu tercih eder.  Katy Perry, Bella Hadid, Kendall Jenner, Megan Fox ve Nicole Kidman jawline dolgusu yaptıran ünlüler arasındadır.

Jawline Dolgusu Nedir?

Jawline dolgusu, dermal doku maddeleri kullanılan bir çene hattı geliştirme işlemidir. Bu sayede jawline şekillendirilir ve daha keskin hale gelir. Yüzün doğal boyutlarına ve kıvrımlarına bağlı olarak profil oluşturmak için doktor tarafından açısal hesaplamalar yapılır. Jawline dolgusu yapılırken yüksek yoğunluklu dermal dolgu maddesi, tanımlanmış ve keskinleştirilmiş bir alt çene açısı oluşturmak için enjekte edilir. Baskın bir çene görünümü oluşturmak için istenilen açıyı yaratmak ve gölgeleri vurgulamak adına deri altındaki katmana dolgu enjeksiyonu uygulanır. Destek sağlamak ve sarkık dokuyu kaldırmak amacı ile yumuşak doku entegrasyonu için ideal olan Hyalüronik Asit kullanılır.

Hyalüronik Asit, cilt tarafından da üretilen ve zararlı olmayan bir dolgu maddesidir. Aynı zamanda bu madde, tüm bağ doku ve eklemlerimizde bulunur. Jawline dolgu maddeleri yapıları sayesinde işlem sonrası gözle görülür değişiklikler sağlar. Bu dolgu uygulaması yanak geliştirme ve çene büyütme işlemlerini de içerebilir.

Jawline Dolgusu Kaç Seans Gerektirir?

Jawline dolgusu genellikle 5 ile 7 arasında seans gerektirir. Seanslar yaklaşık 20 dakika sürer. Fakat seans sayısı çenenizin ihtiyaç duyduğu dolgu kapsamına bağlı olarak değişiklik gösterir. Doktorun tavsiyesine bağlı olarak aralıklar ile dolgu işleminin tekrarlanması mümkündür. Net bir rakam için Dr. Mustafa Karataş'a danışabilirsiniz.

Jawline Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Jawline dolgusu kalıcı olmayan bir uygulamadır. Dermal dolgu maddelerinin kalıcılığı cilt tipine, yaşam tarzına, günlük aktivitelere, gösterilen öneme ve tercih edilen maddeye göre değişiklik gösterir. Yüzler zaman içerisinde değişen, gelişen ya da deformasyona uğrayan bölgelerdir. Bu sebeple düzenli olarak ek tedaviler uygulatarak yaşlanmaya karşı koyabilir ve daha çekici bir görünüm elde edebilirsiniz.

Jawline Dolgusu Ağrılı Mıdır?

Jawline bölgesi ve etrafındaki alan yüzün diğer kısımlarından da az hassas olma eğilimindedir. Genellikle operasyon sırasında anestezik dermal dolgu maddeleri kullanılır ve hastadaki rahatsızlık hissini minimuma indirmek için uyuşturma kremi uygulanır. Çoğu hasta hiç rahatsızlık hissetmediğini ya da rahatsızlık hissinin çok az olduğunu bildirir.

Jawline Dolgusu Faydaları

Jawline dolgusu sayesinde cildiniz daha gergin bir hal alır ve böylece yaşlılıkla birlikte ortaya çıkan sarkıklıklar giderilir ve daha pürüzsüz bir cilt görünümü yaratılır. Jawline dolgusu aynı zamanda yan profilinizi şekillendirir ve tanımlar. Jawline dolgusu kalıcı değildir ve sonuçlardan memnun kalınmadığı takdirde dolgu parçalayıcı enzimler sayesinde eski görünüme dönülmesini sağlar. Arzu edildiği takdirde yeniden jawline dolgusu uygulanabilir.

Jawline Dolgusu Yan Etkileri

Operasyon ardından en az 24 saat makyaj uygulanmaması gerekir. Jawline dolgusu sonrasında akne benzeri cilt döküntüleri, morarma, enjeksiyon bölgesinde kanama, şişlik, geçici yara izi, kaşıntı ve dikkat edilmediği takdirde enfeksiyon görülebilir. Belirtiler bir süre sonra yok olur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER