banner646

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kişinin yüz yapısına göre oldukça doğal ve estetik bir görünümün oluşturulmasını sağlayan gülüş tasarımı, hastanın sağlık durumuna göre farklı teknikler uygulanır.

İçerik 13.02.2023, 13:32
Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?Kişilerin yaşamlarında çeşitli nedenlere bağlı olarak diş yapılarının bozulması hem görünüm açısından hem de sağlık açısından istenmeyen durumlar arasında yer alır. Bu anlamda sıklıkla tercih edilen işlemlerin başında gülüş tasarımı gelir. Kişinin yüz yapısına göre oldukça doğal ve estetik bir görünümün oluşturulmasını sağlayan gülüş tasarımı, hastanın sağlık durumuna göre farklı teknikler uygulanır.

Gülüş Tasarımı Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Gülüş tasarımı için uygulanacak tedavi yöntemi kişinin diş yapısına göre değişiklik gösterir. Bu anlamda gülüş tasarımı işlemleri diş eti estetiği, diş beyazlatma, diş eksikliklerinin tamamlanması ve zirkonyum kaplamalar olarak sıralanabilir.

Gülüş Tasarımı Tedavi Fiyatları

Gülüş tasarımı yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de şüphesiz ki bu işlem için talep edilecek olan ücret tutarıdır. Gülüş tasarımı fiyatları hastanın diş yapısına, hastanın işlem sonrası beklentisine ve hekimin tercih ettiği yönteme bağlı olarak belirlenir.

İmplant Tedavisi İşlemleri

İmplant tedavisi
, ağız ve diş sağlığından en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir. Kişilerin yaşamış olduğu diş kaybı, birden fazla diş ve bütün dişlerin eksikliği durumlarında implant tedavisi tercih edilir. Çene kemiğine yapılan implant, yapay diş köklerinden oluşturulur.

İmplant Diş Kimler İçin Uygundur?

İmplant tedavisi yaptıracak olan kişilerin uzman diş hekimleri tarafından genel muayenelerinin yapılması gerekir. Ayrıca implant tedavisi için kişinin sigara tüketiminin az olması, şeker hastalığının olmaması ve kalp rahatsızlığının da bulunmaması gerekir.

İmplant Diş Faydaları Nelerdir?

Zarar gören veya kaybedilen dişlerin tedavisinde hem hekimler hem de hastalar tarafından öncelikli olarak tercih edilen implant tedavisi, uygulanan kişilere sağlık açısından ve görünüm açısından birçok avantaj sağlar. İmplant tedavisi sonrasında doğal diş görünümü, kalıcı diş tedavi uygulaması ve kemik sağlığının korunması gibi avantajlar elde edilebilir.

İmplant Diş Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

İmplant diş tedavisinin sağlıklı sonuçlar vermesi için işlem öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlar olduğu unutulmamalıdır. İmplantlar birçok farklı çeşitte üretildiğinden, işlem öncesinde hekim tarafından genel muayene yapılması gerekir. Ayrıca kişinin herhangi bir kronik rahatsızlığı var ise mutlaka hekime bilgi verilmelidir.

İmplant Diş Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

İmplant tedavisi
işlemlerinde uygulanan iki farklı yöntem vardır.


Zirkonyum Kaplama Nasıl Uygulanır?

Diş kaplama tedavileri ile hemen hemen aynı işlemler yapılarak uygulanan zirkonyum kaplama özel olarak kişinin ağız ölçüsü alınır ve diş yapısına göre teknolojik laboratuvarlarda zirkonyum kaplama üretimi yapılır.

Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

Diş hekimliğinde en çok uygulanan işlemlerin arasında yer alan zirkonyum kaplama, estetik bir görünüme sahip olmak isteyenler için son derece doğru bir seçimdir. Zirkonyum kaplama işlemlerinde dişin yapısına herhangi bir metal takılmaz ve diş eti çekilmesi gibi durumların yaşanması söz konusu değildir.

Zirkonyum Kaplama Kimler İçin Uygundur?
 

Zirkonyum kaplama işlemlerine ihtiyaç duyulmuşsa 18 yaşını tamamlamış erkek veya kadın fark etmeksizin herkese yapılabilir.

Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Memnun Mu?

Estetik açısından zirkonyum kaplama yaptıran kişiler, işlemin ışık geçirmemesi ve tamamen mat bir görünüm kazandırması nedeni ile memnuniyet ile sonuçlanır.

Zirkonyum Kaplama Sırasında Ağrı Olur Mu?

Zirkonyum kaplama sırasında ağrı hissedilmemiş olsa da işlem sonrasında ağrı yaşanabilir.

Zirkonyum Kaplama İşlemi Ne Kadar Sürer?

Zirkonyum kaplama
işlemi için ayrılan süre kişinin diş yapısına göre ortalama 1 hafta veya 10 gün arasında değişiklik gösterir. Bu süre içerisinde kişinin mutlaka hekim tavsiyesine uyması gerekir. Aksi takdirde işlem sırasında veya sonrasında kişiyi rahatsız edebilecek durumlar ile karşı karşıya kalınabilir.


 

Yorumlar (0)