Göz Kapağı Estetiği Öncesi ve Sonrasında Dikkat Etmeniz Gereken Her Şey

Göz Kapağı Estetiği Öncesi ve Sonrasında Dikkat Etmeniz Gereken Her Şey

Göz kapağı estetiği Mersin, göz kapaklarına yapılan bir ameliyat türüdür. Üst göz kapaklarındaki fazla deriyi çıkarmak ve alt göz kapaklarındaki şişkinliği azaltmak için yapılır. Aynı zamanda göz kaldırma olarak da adlandırılır.

Bu ameliyat genellikle kozmetik nedenlerle yapılır. Ancak aynı zamanda göz kapağı sarkmasına bağlı ortaya çıkan görüş bozukluğunu da tedavi eder. Genellikle lazerle yüzey yenileme, dolgu enjeksiyonları veya alın kaldırma gibi diğer prosedürlerle birlikte yapılırak pek çok sorunun çözümünü sağlar. Bu metinde daha genç ve zinde görünmeyi sağlayan göz kapağı estetiği öncesi ve sonrasında dikkat etmeniz gereken maddelerden bahsettik.

Açıklama: PLEXR

Göz kapağı estetiği için kim iyi bir adaydır?

Göz kapağı estetiği için en iyi adaylar, sağlığı iyi olan ve ne istedikleri konusunda gerçekçi bir fikri olan kişilerdir. Hastaların çoğu 35 yaş ve üzerindedir, ancak ailenizde göz kapakları sarkıksa ameliyatı daha erken yaptırmaya karar verebilirsiniz.

Göz kapağı ameliyatı görünüşünüzü iyileştirebilir ve özgüveninizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Ancak ideal görünümünüzle sonuçlanmayabilir veya yüz yapınızı değiştirmeyebilir. Ameliyat olmaya karar vermeden önce hedeflerinizi düşünün ve bunları cerrahınızla tartışın.

Göz kapağı estetiği ameliyatına hazırlık

Göz kapağı estetiğini planlamadan önce, bir plastik cerrah ve bir göz uzmanı veya göz ameliyatlarında uzmanlaşmış bir plastik cerrah (oküloplastik cerrah) ile görüşmeniz gerekir. Mersin’de göz kapağı estetiği yaptırmak isteyenler alanında uzman doktorları araştırmalıdırlar. Doktorunuz önce kuru göz, glokom, alerji, dolaşım sorunları, tiroid sorunları ve diyabet gibi geçmiş veya şimdiki durumlarla ilgili sorular sorar. Doktorunuz ayrıca ilaç, vitamin, bitkisel takviyeler, alkol, tütün ve uyuşturucu kullanımınızı da soracaktır.

Ameliyat için beklentileriniz ve motivasyonunuz hakkında dürüst bir tartışma, tatmin edici bir sonuç için zemin hazırlamaya yardımcı olacaktır. Cerrahınız, prosedürün sizin için işe yarayıp yaramayacağını sizinle tartışacaktır.

Göz kapağı estetiğinden önce aspirin, ibuprofen ve artan kanamayla ilişkili diğer ilaçları veya bitkisel takviyeleri almayı bırakmanız gerekir. Doktorunuza ameliyattan ne kadar önce bu ilaçları almayı bırakmanız gerektiğini sorun. Yalnızca cerrahınız tarafından onaylanan ilaçları alın.

Ameliyatınızdan birkaç hafta önce sigarayı bırakmalısınız. Sigara içmek ameliyat sonrası iyileşme süresini uzatabilir.

Açıklama: göz kapağı estetiği ile ilgili görsel sonucu

Göz kapağı estetiği ameliyatı sonrası dikkat etmeniz gerekenler

Ameliyattan sonra geçici olarak şunları yaşayabilirsiniz:

  • Gözlerinize uygulanan kayganlaştırıcı merhemden bulanık görme
  • Sulanan gözler
  • Işık hassaslığı
  • Çift görme
  • Kabarık, uyuşmuş göz kapakları
  • Siyah gözlere benzer şişlik ve morarma
  • Ağrı veya rahatsızlık

Ameliyattan sonraki gece her saatte 10 dakika boyunca gözlerinize buz paketleri uygulayın ve ertesi gün, gün boyunca gözünüze dört ila beş kez buz paketleri uygulayın. Göz kapaklarınızı nazikçe temizleyin ve reçete edilen göz damlaları veya merhemler kullanın. Bir hafta boyunca ağır kaldırmaktan ve yüzmekten kaçının. Bir hafta boyunca aerobik ve koşu gibi yorucu aktivitelerden kaçının.

En az 1 hafta sigara içmemelisiniz. Gözlerinizi ovmamalısınız. Kontakt lens kullanıyorsanız ameliyattan sonra yaklaşık iki hafta takmamalısınız. Göz kapaklarınızın cildini güneşten ve rüzgardan korumak için koyu renkli güneş gözlüğü kullanmalısınız. Tedaviden sonraki ilk birkaç gün başınızı göğsünüzden yüksekte tutarak uyumalısınız. Yaklaşık bir hafta boyunca aspirin, ibuprofen ve kanamayı artırabilecek diğer ilaçlar veya bitkisel takviyelerden kaçınmalısınız.

Göz kapağı estetiği, uzman ve deneyimli bir doktor tarafından uygulandığında oldukça güvenli ve risksiz bir işlemdir. Göz kapağı estetiğini Mersin’de yaptırmak isteyenler Dr. Karakucak Estetik ile görüşebilir ve tedavi ile ilgili akıllarındaki tüm soruları yöneltebilirler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER