banner646

Gıdı Estetiği

Gıdı estetiği yaşla birlikte çene hattı altında kalan cildin elastikiyetini kaybetmesine bağlı olarak sarkıntı oluşması ve bu bölgede yağ oluşumunun gerçekleşmesi sonucu bu bölgeyi düzeltmek amacıyla yapılan işlemlere verilen addır. İleri yaşla birlikte dense de kiloya bağlı erken yaşta da aynı sorun gözlemlenebilir.

İçerik 06.02.2023, 09:39
Gıdı Estetiği

Gıdı Estetiği


 

Gıdı estetiği yaşla birlikte çene hattı altında kalan cildin elastikiyetini kaybetmesine bağlı olarak sarkıntı oluşması ve bu bölgede yağ oluşumunun gerçekleşmesi sonucu bu bölgeyi düzeltmek amacıyla yapılan işlemlere verilen addır. İleri yaşla birlikte dense de kiloya bağlı erken yaşta da aynı sorun gözlemlenebilir.

Gıdı Estetiği Hangi Yaşlarda Uygulanır?


 

Gıdı estetiği tüm diğer cerrahi işlemlerde de olduğu gibi 18 yaşını dolduran kişilerde uygulanabilir. İleri yaşlarda ise kişinin sağlık problemleri varsa veya gıdı estetiğine engel bir durum olup olmadığına bakılarak uygulanmalıdır.

Gıdı Estetiği İyileşme Süreci


 

İşlemi sonrası gıdı estetiği konusunda hasta aynı gün taburcu edilmektedir. Hastanede yatış verilmeyen bir işlemdir ve lokal anestezi ile uygulandığı için ve risk taşımaması nedeniyle hastanın çıkışı aynı gün yapılmaktadır. İyileşme sürecinde doktor tavsiyelerine uymak gerekiyor.

Gıdı Eritme Kaç Seans Uygulanmalıdır?


 

Gıdı estetiği uygulamalarında gıdının ne kadar sürede eritileceğine uzman karar vermektedir. 3-6 seans çoğunlukla yeterli olurken bazen 4-8 seansa kadar uygulandığı da olur. Kişinin gıdı durumuna bakılarak devam edilir. Seansların arasında 2-3 haftalık zaman olması gerekir.

Gıdı Estetiği Fiyatları


 

Gıdı estetiği fiyatlarında belirleyici unsurlar vardır ve fiyatın oluşumu da bu şekilde gerçekleşir. Gıdının durumu, seans sayısı, uygulanacak yöntemler ve uygulamanın yapıldığı şehir veya klinik gibi unsurlara bağlı olarak fiyatlar belirlenir.

Jinekomasti Nedir?

Çeşitli sağlık sorunları nedeniyle erkeklerde kadın tipi meme dokusu gelişmesine bağlı olarak büyüyen meme durumuna jinekomasti verilen addır. Kilo alımına bağlı olarak ya da bazı hastalıklardan dolayı kullanılan ilaçlar gibi etkenler bu durumun gelişmesine neden olabilir.

Jinekomasti Neden Olur?


 

Jinekomasti ergenlik ya da andropoz döneminde görülebilir. Bunun yanında, erkek bebeklerde emzirme döneminde görülen bir durum da olabilir. Kanser, siroz, karaciğer ve böbrek yetmezliği ve bu hastalıklara bağlı kullanılan ilaçlar, alkol ve uyuşturucu gibi maddeler de jinekomasti nedenleri arasındadır.

Jinekomasti Tipleri Nelerdir?


 

Jinekomasti üç ana türe sahiptir. Glandüler, mikst (karışık) tip, lipomatöz. Çoğunlukla görülen tip mikst tiptir.

Kimlerde Jinekomasti Görülür?


 

Jinekomasti çoğunlukla ileri yaşlarda ve kilolu kişilerde görülse de emzirme döneminde erkek bebeklerde ve ergenlik çağında da sıklıkla görülebilir. Ayrıca, bazı hastalıklardan dolayı kullanılan ilaçlar da buna yol açabilir.

Jinekomasti Belirtileri Nelerdir?


 

Jinekomasti belirtileri arasında, memelerde gözlemlenen şişlik, ağrı, hassasiyet, bir ya da iki meme ucundan akıntı olması olarak sayılabilir.

Jinekomasti Nasıl Tedavi Edilir?


 

Jinekomasti tedavisinden önce altında yaran nedenler gözden geçirilir. Jinekomasti tipine göre tedavi şekli belirlenir. Genellikle ergenlerde ve daha küçük yaşlarda görülen jinekomasti türlerinde ilaç tedavisine başlanır ancak bir yıldan uzun sürmüş olan durumlarda ise cerrahi müdahale gerekebilir.

Jawline (Çene) Dolgu Nedir?


 

Jawline dolgu çene hattını daha belirgin hale getirmek ve daha estetik bir görünüme kavuşturmak maksadıyla uygulanan dolgu işleminin adıdır. Sadece çeneye şekil vermek için değil sarkma, dalgalanma ve kırışıklıkları gidermek için de Jawline dolgu uygulanabilir.

Jawline Dolgusunun Yüzdeki Etkileri Nelerdir?


 

Jawline dolgu işlemi sonrasında kişi günlük rutinine hemen dönebilir. İşlem sonrası yüzde kızarıklık, morarma gibi geçici durumlar yaşanabilir. Ancak uygulamanın hemen sonrasında etkilerini rahatlıkla görebilirsiniz.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Doktorun detaylı muayenesi ile jawline dolgusu yapılır. Hasta beklentisi ve yapılacak dolgu tipi ve miktarı gibi konuların ardından uygulama aşamasına geçilir. Anestezik kremin uygulanması sonrasında dolgu maddesi istenilen derinlikte ve miktarda uygulanır. 15-20 dakika içinde işlem biter.

Jawline Dolgusu Kalıcı mıdır?

Jawline dolgu kalıcılığı yapılan dolgu işlemine göre göre değişir. Geçici, kalıcı ve yarı kalıcı dolgu işlemine göre değişmektedir.

Jawline Dolgu ile Daha Genç Bir Görünüm Elde Edilir Mi?

Jawline dolgu işlemi sonucunda kişiler olduklarından daha genç görünmeye başlarlar. Çünkü bu işlem ile kırışıklık ve sarkmalar da giderileceği için görünüm de ciddi değişimler gözlemlenir.


 

Yorumlar (0)