G5 Masajı Nedir? Nasıl Uygulanır?

Kendi adını taşıyan bir aletle yapılan ve bir diğer ismi de darbeli masaj olan masaj türüne g5 masajı denmektedir.

İçerik 17.02.2023, 13:07
G5 Masajı Nedir? Nasıl Uygulanır?

G5 Masajı Nedir? Nasıl Uygulanır?

Kendi adını taşıyan bir aletle yapılan ve bir diğer ismi de darbeli masaj olan masaj türüne g5 masajı denmektedir. Hızlı titreşimleri ve iterek sıkılaştırma yöntemi ile g5 masajı özellikle selülit bölgelerinde etkilidir. Ciltte yaşlanma hızlarını azaltarak cilde esneklik de kazandıran bu masaj yöntemi yorgunluk ve ödem sonrasında kaslarda biriken laktik asitin atılmasına yardımcı olmaktadır.

G5 Masajı Nedir?

Aynı isimle anılan g5 masaj cihazıyla uygulanan ve farklı masaj tekniklerini içeren g5 masajı sırt, omuz, uyluk, kalça, bacak ve karın bölgesinde uygulanan yöntemdir.

G5 Masajı Nasıl Uygulanır?

Selülitlerden kurtularak sıkılaşmak için son dönemlerde hızla yaygınlaşan yöntemlerden biri olarak aletle uygulanan g5 masajı kan akışını hızlandırarak damarların açılmasına ve vücudun toparlanmasına yardımcı olur. İterek ve titreşim hareketleri ile hastaya etki etmektedir.

G5 Masajı Hangi Alanlarda Yapılır?

Özellikle bacaklardaki selülitleri gidermek için kullanılsa da sırt, omuz, kalça, uyluk ve karın bölgelerinde G5 masajı uygulanabilir. Dileyen herkes istediği bölgesine g5 masajı uygulayabilir.

G5 Masajı ( Vibroterapi) Kimlere Yapılmaz?

Genellikle tüm yaş gruplarına uygulansa da varis problemi olanlara uygulanmaz. Bir de cilt problemi yaşayanlar bir müddet uzak durabilir.

G5 Masajının Avantajları Nelerdir?

G5 masajının hasta üzerinde birçok avantajı vardır. Bunların başında selülit oluşumunu engeller vücudu sıkılaştırır, kas ağrılarını ve spazmlarını giderir, yağ yakımını hızlandırır, bölgesel zayıflama ve Bölgesel dolaşımı düzenler. Bu durumlar ne büyük belirtilerindendir.

Hydrafacial Nedir?

Bir cilt bakım seti olan hydrafacial bir tür yaşlanma karşıtı bakım yöntemi de denebilir. Ayrıca, cilt yenileme, akne ve leke tedavisinde de kullanılan bir işlem de okan hydrafacial vakum yoluyla çalışır ve cildi derinlemesine temizler. Enjeksiyon ve benzeri yöntemler içermediği için hydrafacial tamamen ağrısız ve acısızdır.

Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

Ağrı ve acı hissetmeden kolay bir şekilde uygulanabilen ve hücre metabolizmasının yenilenmesini hızlandıran hydrafacial uygulaması oldukça basittir. Öncelikle kişinin cilt tipine uygun temizleyici solüsyon seçimi yapılır ve cilt yüzeyi ve gözenekler yumuşatıldıktan sonra vakumla cilt temizlenir, cildin problemine ve türüne bağlı olarak seçilen solüsyon ile cilt beslenir.

Hydrafacial Kimlere Uygulanır?

Hydrafacial tedavisi her yaş ve cilt tipine uygundur. Ancak güneş yanıkları olanlar, aktif döküntüleri olanlar ve hamileler bu tedaviden uzak durmalıdır.

Hydrafacial Uygulama Ne İşe Yarar?

Özellikle gençlerde yağlanma ve sivilce problemi için veya orta yaş üzeri için ise ciltteki elastikiyet ve kolajen kaybını önlemek için Hydrafacial uygulaması yapılır ve oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkarır.

Hydrafacial Uygulama Avantajları Nelerdir?

Hydrafacial seansları sonunda cilt nemlenir, temizlenir, yenilenir ve beslenir. Gözle görülen bu sonuçlar son derece memnuniyet vericidir. Yine, seanslarla birlikte yıpranan kollajen lifleri onarılır ve gözeneklerde küçülme oluşur.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Yağ dondurma uygulamasına verilen ad olan soğuk lipoliz yağ hücrelerini belli bir dereceye kadar soğutur ve dokulara zarar vermeden yağları vücuttan uzaklaştıran işlemdir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır?

Soğuk lipoz yapmaya gelenler odaya alındıktan sonra üstlerini indirerek uzanmaları istenir. Ardından soğuk lipoz cihazları kişinin uygulama yapılacağı bölgeye takılarak işleme başlanır. Bu sayede kişide yer alan yağ dokuları belirli dereceye kadar soğur.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanır?

Vücudun ani değişikliğini kaldıramayacak kişilere bu yöntem çok uygun değildir. Bunun dışında, hamile olmayanlar, raynaud sendromu olmayanlar, yeni kalp krizi geçirmiş kişiler dışındaki kişiler, kalp pili fakılı olmayanlar ve 18 yaş üstü kişiler, şeker hastası olmayanlar soğuk lipoliz yaptırabilir.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kol veya gıdı gibi dar bölgelere, kalça, karın, basen, kol, bel ve göbek gibi bölgelere soğuk lipoliz uygulanabilir. Bu sayede yağ dokuları daha kolay donar.

Soğuk Lipoliz Sonrasında Neler Oluşur?

Bölgesel zayıflamaya yönelik bir uygulama olan soğuk lipoliz sonrasında sağlıklı bir beslenme programına yer vermek gerekir. Lipoliz uygulaması sonrasında lenf sistemini harekete geçirmek için bölgeye masaj yapmalıdır.

Soğuk Lipoliz Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Genellikle bir seans yeterli olsa da bazı durumlarda bölgenin ihtiyacına göre tekrarlanabilir. Uygulanma sıklığı kişinin durumuna göre karar verilir.

Yorumlar (0)