Foça ’ya Nasıl Gidilir? Ulaşım Nasıldır ?

İzmir ve tatil kasabası dendiğinde akla ilk Foça geliyor. Muhteşem bir doğaya sahip olan ve halen sakinliğinin korumayı başarabilen ender tatil beldeleri arasında yer alan Foça bu yaz tatil için rotanızı hiç tereddüt etmeden çevirebileceğiniz yerlerden biridir.

Foça ’ya Nasıl Gidilir? Ulaşım Nasıldır ?

Foça ’ya Nasıl Gidilir? Ulaşım Nasıldır ?

İzmir ve tatil kasabası dendiğinde akla ilk Foça geliyor. Muhteşem bir doğaya sahip olan ve halen sakinliğinin korumayı başarabilen ender tatil beldeleri arasında yer alan Foça bu yaz tatil için rotanızı hiç tereddüt etmeden çevirebileceğiniz yerlerden biridir. Tatil planınız için www.focaotel1887.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Antik çağda Anadolu’nun en önemli yerleşim yerlerinden biri olan Foça, özellikle huzurlu ve sakin bir tatil yapmak isteyenlerin tercihi oluyor. Çünkü sakin ve huzur dolu bir atmosfere sahip ve bu dokusunu çok uzun zamandır korumayı başarıyor. Bu yazımızda sizlere " Foça ’ya Nasıl Gidilir " sorunun cevabını vermeye çalıştık.. Öncelikle Foça’ya nasıl gidileceği ise nereden hareket edeceğinize bağlı olarak değişiyor. Şayet İzmir’den Foça’ya ulaşım sağlamak istiyorsanız pek çok farklı yoldan bu tatil beldesine gidebileceğinizi belirtelim. İZBAN Foça’ya en kolay şekilde ulaşabileceğiniz yollardan biri oluyor. Kısa sürede bu tatil beldesine varabilirsiniz. Bununa birlikte yaz döneminde İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından vapur seferleri de düzenleniyor. Muhteşem deniz manzarası eşliğinde bu güzide tatil beldesine ulaşabiliyor ve manzaraların tadını çıkarabiliyorsunuz. Ancak vapur seferlerinin tüm yıl boyunca düzenlenmediğini, sadece tatil sezonlarında hizmet verdiğinizi belirtelim. Bu nedenle yola çıkmadan önce konuyla ilgili bilgi almanızda fayda olacaktır. İzmir Otogarı üzerinden de rahatlıkla Foça’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogar üzerinden yaklaşık 1 saatlik aralarla seferler düzenleniyor ve böylelikle Foça’ya gayet konforlu bir yolculuk eşliğinde ulaşabiliyorsunuz. Otobüs bilet fiyatları da gayet makul olduğu için yüksek rakamlardan oluşan bir bütçe ayırmanız gerekmiyor. Bu arada otogarda Foça otobüslerine ulaşmak için 101 ve 102 numaralı peronları bulmanız gerekir. Foça’ya giden otobüsler genellikle bu peronlardan hareket ediyor.

Foça’ya Ulaşım Sağlamanın Yolları

İzmir Adnan Menderes Havalimanı‘ndan Foça’ya en kolay şekilde ulaşmak için öncelikle İZBAN ile Hatundere istasyonuna gelmeniz gerekiyor. Hatundere’de indikten sonra 744 numaralı belediye otobüsüne binerek Foça’ya ulaşabilirsiniz. Bu otobüs Hatundere ile Foça arasında sefer yapıyor ve sefer saatleri de değişiklik gösterebiliyor. Otobüslerin İZBAN ile koordineli olarak çalıştığını belirtelim. Bu sayede İZBAN’dan indikten kısa bir süre sonrasında otobüs hareket ediyor ve gereksiz bir zaman kaybı yaşamıyorsunuz. Eğer Ankara ya da İstanbul'dan Foça’ya ulaşmak istiyorsanız öncelikle İzmir merkeze gelmenizde fayda var. İzmir merkezden çok daha kolay bir şekilde Foça'ya ulaşım sağlayabilirsiniz ve aynı zamanda bu tatil beldesine ulaşmanızı sağlayacak pek çok farklı yol olduğu için kendinize en uygun olan yöntemi tercih edebilirsiniz. Eğer öncesinde bir İzmir turu yapmak istiyorsanız  kent merkezinden de İZBAN hattını kullanarak yine Hatundere’ye ulaşabilir ve sonrasında Foça otobüslerine binebilirsiniz. Son olarak araç kiralama gibi bir seçeneğinizin daha olduğunu belirtmek gerekir. İzmir'de çok sayıda rent a car firması bulunuyor ve rahatlıkla bütçenize uygun bir kiralık araç bulabilirsiniz. Kısa süreli araç kiralama işlemleri tamamlanabilir ve böylelikle kiraladığınız araçla da bu tatil beldesine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER