banner646

Filo Araç Kiralama ve Lüks Araç Kiralama Hizmetleri

Filo araç kiralama ya da uzun dönem araç kiralama hizmetleri, tanım olarak belirli araçları uzun süre kullanmak üzere kiralamak anlamına gelmektedir. Bu süre kişi veya şirket tercihine göre değişmektedir. Genellikle şirketler tarafından tercih edilen bir yöntem olması nedeniyle pek çok kampanya ve ek hizmeti de beraberinde getirmektedir.

İçerik 03.01.2023, 20:18
Filo Araç Kiralama ve Lüks Araç Kiralama Hizmetleri

Araç kiralama firmalarının gittikçe artan bir düzeyde tercih edildiği su götürmez bir gerçekken, araba satın alma gücünün düşmesi de bu duruma neden olarak gösterilmektedir. Satın alınan arabaların zamanla ihtiyaçlara hizmet etmemesi değişen ihtiyaç şekillerine bağlıdır. Bu nedenlerle kişiler ve şirketler satın almak yerine kiralama hizmetlerinden yararlanmayı tercih etmektedirler.

Filo araç kiralama ya da uzun dönem araç kiralama hizmetleri, tanım olarak belirli araçları uzun süre kullanmak üzere kiralamak anlamına gelmektedir. Bu süre kişi veya şirket tercihine göre değişmektedir. Genellikle şirketler tarafından tercih edilen bir yöntem olması nedeniyle pek çok kampanya ve ek hizmeti de beraberinde getirmektedir.

Lüks araç kiralama hizmetleri ise kişi veya kurumlar tarafından kiralanan üst sınıf arabaları temsil etmektedir. Araç modellerinin en üst sınıfında bulunan bu otomobiller, satın alımın en zor olduğu otomobil çeşitleridir. Belirli amaçlarla kiralanan lüks araçlar, kısa veya uzun süreler için kullanıcısına hizmet sunmaya çalışan arabalardır.

Carvento, otomobil kiralama sektörünün önde gelen isimlerinden biri olarak karşımıza çıkan bir markadır. Bünyesinde çalışan uzman kadrosu ve müşteri memnuniyetini en önde tutan prensipleri ile kiralama konusunda öncü olmaya devam etmektedir. Carvento, filo araç kiralama ve lüks araç kiralama hizmetleri konusunda da sunduğu çeşitler ve kaliteli çalışma prensipleri sayesinde müşterilerini memnun etmeye devam etmektedir.

Filo Araç Kiralama Hizmeti Nedir?

Filo araç kiralama hizmetleri, ülkemizde İstanbul başta olmak üzere pek çok yerde tercih edilen bir araç kiralama sistemi olarak tanımlanmaktadır. İstenilen sayıda araç filo içerisinde kiralanır ve tek ödeme yoluyla kullanıma başlanır. Araçlar, modelleri ve markalarına göre değişiklik gösterdikleri için sözleşme koşulları da buna göre değişmektedir.

Filo araç kiralama, paket olarak satın alınan bir hizmet olması nedeniyle içeriğinde pek çok ek hizmeti de barındıran bir sistemdir. Bu ek hizmetlere örnek vermek istersek:

  • Araçların vergi ödemeleri.

  • Araçların bakım ve onarım masrafları.

  • Olası kaza ihtimalinde yararlanılacak sigorta ve kasko hizmetleri.

Filo araç kiralama hizmetleri sayesinde, şirketlerin ihtiyaç duydukları araçlar en kısa sürede kullanıcılarına ulaşmaktadır. Kullanılacak alana uygun en iyi araçların seçilmesi, kullanım kolaylığına sahip olması en önemli özellikler olarak nitelendirilmektedir.

Bunlara ek olarak filo araç kiralama hizmetleri sayesinde, şirket sahipleri hem zamandan hem enerjiden tasarruf etmektedirler. Çalışan memnuniyetini gözetecek kiralama firmaları aracılığıyla en iyi hizmete ulaşabileceklerdir.

Filo Araç Kiralamada Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Filo araç kiralama, sağladığı avantajlar nedeniyle her geçen gün önem kazanmakta ve farklı meslek grupları arasında daha fazla tercih edilmeye başlayan bir hizmet olmaktadır. Filo kiralama firması seçerken, firmanın deneyiminden ve profesyonelliğinden emin olmak gerekmektedir. Olası sorun veya anormal durumlarda en iyi yardımı alabilmek adına, müşterilerin dilinden anlayan firmaların tercih edilmesi önem arz etmektedir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kullanıcıların hangi tip araca ihtiyacı olduğunu net bir şekilde belirlemesidir. Kullanım alanına en uygun aracı seçmek için detaylı araştırma yapılmalı ve kiralama firmalarından bilgi alınmalıdır.

Lüks Araç Kiralama Hizmeti Nedir?

Lüks araç kiralama hizmetleri genellikle özel günlerde başvurulan bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Nişan, düğün gibi günlerde, günü daha da özel kılmak amacıyla tercih edilen lüks araçlar, otomobil piyasasının en üst sınıfı olarak tanımlanmaktadırlar. Özel gün kullanımının yanında iş dünyası tarafından prestij amaçlı da kullanılmaktadırlar.

Marka ve modele göre değişen çeşitleri ile birlikte genel olarak özelliklerini ifade etmek istersek:

  • Üst düzey marka ve model sınıfında olmaları.

  • Yüksek motor ve sistem kalitesine sahip olmaları.

Lüks araç kiralamasında, diğer araç kiralamalarına nazaran farklı prosedürler uygulanabilmektedir. Yaş sınırı ve ehliyet süresi model çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin ekonomik sınıf bir araç, kiralanmak istediğinde iki yıllık ehliyet süresi yeterli olurken, lüks araç kiralamasında bu süreler 7 yıla kadar çıkabilmektedir.

Lüks Araç Kiralamada Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lüks araç kiralamada dikkat edilmesi gereken en önemli özellik beklentiye uygun araç seçimini yapabilmektedir. Aracın hızı, kişi kapasitesi, bagaj hacmi gibi konularda esas alınan müşteri istekleri olduğu için iş burada kullanıcılara düşmektedir.

Uygun modelin seçilmesinden sonra ise uygun sözleşmeler ve ek hizmetler tercih edilmelidir. Kurumsal çalışan profesyonel bir kiralama firması seçilmesi de gerekmektedir. Yaşanılacak olası sorunlarda destek olacak kurumsal firmalar tercih edilmelidir.

Filo Araç Kiralama ve Lüks Araç Kiralama Fiyatları

Filo araç kiralama hizmetleri fiyat açısından pek çok faktörden etkilenmektedir. Kullanıcılar tarafından seçilecek marka ve modeller bu faktörlerden bazılarıdır. Bununla birlikte seçilen araç sayısı ve kullanım süresi de fiyat aralıklarını etkilemektedir.

Lüks araç kiralama fiyatları da filo kiralama hizmetleriyle benzer olarak pek çok faktörden etkilenmektedir. Tercih edilen marka ve model, kullanım süresi, marka veya modelin masraf ve vergileri bu faktörlere örnek olarak verilebilmektedir.

Yorumlar (0)