banner646

Dudak Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Dudak dolgusu estetik dolgu işlemlerden bir tanesidir. Dudakları daha belirgin ve hacimleştirmek için uzman doktorlar tarafından uygulanan yöntemlerdir.

İçerik 05.02.2023, 12:16
Dudak Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Dudak Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Dudak dolgusu estetik dolgu işlemlerden bir tanesidir. Dudakları daha belirgin ve hacimleştirmek için uzman doktorlar tarafından uygulanan yöntemlerdir.

Dudak Dolgusu Ne İşe Yarar?

Dudakları büyütmek ve hacimleştirmek dolgun dudaklara sahip olmak amacıyla yapılan uygulama dolgu olarak hyalünorik asit içerikli kalıcı olmayan geçici dermal dolgu ile istenilen dudak şekline kavuşulur. Yapılan dudak dolgusu işlemi sayesinde dudaklar doğal bir görünüm elde eder.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanmaz?

Hamilelerde ve emziren annelerde dudak dolgusu uygulanması tavsiye edilmez. Pıhtılaşma bozukluğu olan kişilerde kanama oluşabileceğinden dolgu önerilmez. Bu durumlar dışında 18 yaşını geçmiş herkes dudak dolgusu yapabilir.

Dudak Dolgusunun Avantajları

Dudak dolgusunun avantajları dudak dolgusu ile yeniden şekillenebilir olmasıdır. Hızlı ve kolay ağrısız bir şekilde dudak dolgusu uygulanabilir. Doğal görünümlü sonuçlar elde edilmesine olanak sağlar. Sentetik içerikli olmayan dolgu malzemesi kullanılır. Ardışık tedavi yöntemi ile daha uzun süre dayanması mümkündür. Kısacası daha güzel ve genç dudaklara sahip olmak isteyen bireyler estetik cerrahiden bu konuda destek alabilirler.

Jawline Dolgusu Nedir?

Jawline dolgu uygulaması ile yüz hatlarını ait tekrardan şekillendirmek ve buna bağlı olarak çene hattınızın daha keskin ve belirgin olmazsınız sağlamak günümüz yöntemleri ile mümkündür. Jawline dolgusu sayesinde çene yapınız daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Jawline Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Dolgu uygulamaları çene bölümünde görünümü iyileştirmek için kolay bir şekilde uygulanabilir ve cerrahi işlem gerektirmeyen bir yöntemdir. Çene hattının asimetrik olduğunu ya da çene hattında dalgalanmalar olduğunu düşünen kişiler için ve daha estetik görünen bir çene hattına sahip olmak için jawline dolgusu tekniği herkes için uygun olabilir.

Jawline Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesinde çene bölümünde jawline dolgusu uygulanacak alan belirlenir ve bu alanda işaretleme yapılır. Daha sonrasında anestezik krem sürülür bölgenin uyuşması sağlanır ve işleme başlanır.

Jawline Dolgusu Öncesi Sonrası

Dolgu öncesinde doktorun detaylı bir şekilde muayene ettikten sonra alan belirlenir. Dolgu öncesinde herhangi bir kısıtlama yokken dolgu sonrasında bol su içmek düzenli olarak nemlendirici kullanmak dengeli ve sağlıklı beslenmek cildi güneş kremi ile güneşe karşı korumak ve stressiz yaşam tarzı benimsemek gerekir.

Burun Dolgusu İşlemi Nereden Tercih Edilir

Ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilen burun estetiği her geçen gün daha da tercih edilen bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Cilt dolgu malzemeleri ile hyalironik asit dolgu malzemesi gibi hacimleştirmek için farklı yüz bölgelerine enjekte edilen ve kısa süren operasyon olduğundan herkes tarafından tercih edilmektedir.

Burun Dolgusu Nedir?

Rinolapsti tekniği kullanılarak dolgu enjeksiyonu ile yapılmış olan burun dolgusu cerrahi bir müdahale olmadan gerçekleştirilmektedir. Burun dolgusu burun şeklini ve hacmini değiştirmek yapılan operasyonlardır.

Burun Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Burun dolgusu işlemi ortalama olarak yarım saat ile 1 saat içinde gerçekleşen bir işlemdir. Klinik ortamında yapılan bu işlem bölgesine yerleştirilmiş olan ve kıkırdak gibi görünen bir dolgu uygulaması ile burna enjekte edilerek yapılır.

Burun Dolgusu Neleri Yok Eder?

Ameliyat gerek kalmadan yapılabilecek pek çok burun problemine, burnun düşüklüğüne kemerli durmasına, burun ucuna ve burunda oluşan kötü görüntüleri yok etmeye yardımcı olur.

Burun Dolgusu İşlemi Hangi Dolgularla Yapılabilir?

Burun dolgu maddeleri kalıcı dolgu geçici dolgu veya yarı kalıcı yarı dolgu olmak üzere üç kısma ayrılmaktadır. Kalıcı veya yarı kalıcı olan burun dolgusu etkinlik süresi 2 ile 5 sene arasında değişir. Genel olarak dolgun maddelerin içinde hyalünorük asit dolgu maddesi kullanılır.

Burun Dolgusu Kimler için Uygundur

Burun dolgusu işlemleri ne kadar ameliyatsız ve ayakta yapılmış olan işlemler olsa da her birey için uygun olan bir işlem değildir. 18 yaşını doldurmuş burun kemer bölümünde çöküntü olan burun yapısında hafif asimetrik problem olan burun ucu düşüklüğü olan burunda şekilsel bozukluk olan bireylere burun dolgusu uygundur.


 


 

Yorumlar (0)