Dask Sorgulama ve Poliçe Numarası Nereden Öğrenilir?

Dask Sorgulama ve Poliçe Numarası Nereden Öğrenilir?

İnsanlar yaşadıkları yerleri daha güvenli hale getirebilmek için, bazı poliçeleri yaptırmaya ihtiyaç duymaktadır. Bu poliçeler sayesinde yaşanacak olan kayıplar, daha güvenli bir hale getirilebilmektedir. Bu nedenle çok fazla insan tarafından tercih edilmektedir. Özellikle yeni ev sahibi olmak isteyen kişiler, bu konulara daha çok önem vermektedir.

DASK poliçesi sayesinde depremlerden en az hasar alınması sağlanmaktadır. İnsanlar bu şekilde kendini güven altına alabilmektedir. Zaman zaman Dask poliçeleri kontrol etmek istenebilmektedir. Bunun için en çok T.C. kimlik numarası kullanılmaktadır. Dask poliçesinin sorgulayabilmek için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler şu şekildedir;

  • E-devlet aracılığıyla sorgulama
  • Dask gov tr üzerinden sorgulama

E-devlet üzerinden yapılacak sorgulamalar için, www.turkiye.gov.tr sitesine girilerek şifre girilmelidir. Daha sonra DASK poliçe sorgulama sekmesi yardımıyla gerekli olan bilgiler girilmektedir. Bu bilgiler girildikten sonra sorgulama yapılabilmektedir. Dask.gov tr üzerinden ise, sitenin kendi sayfasına girilmesi gerekmektedir. Adres kodu ve Poliçe numarasıyla bilgilere ulaşılabilmektedir. Genellikle e-devlet üzerinden gerçekleştirilen yöntem tercih edilmektedir.

Dask Poliçesini Öğrenebilmek İçin Hangi Bilgilerin Olması Gerekmektedir?

Dask poliçesinin olup olmadığını öğrenebilmek için bazı belgelerin olması gerekmektedir. Sorgulama yapacak kişi, poliçe sahibinin adı ve soyadını yazmalıdır. Dask poliçe numarasını da yazması gerekmektedir. T.C. kimlik numarası, vergi numarası, unvan, pasaport numarası ya da yabancı kimlik numarasının da belirtilmesi gerekmektedir. Bu bilgiler öğrenileceği esnada adres kodu da gerekmektedir. Adres kodunu bilmeyen kişiler, adreskodu.dask.gov.tr aracılığıyla öğrenebilmektedir. Senetle ev alan kişiler, evlerine Dask poliçesi yaptırarak çok mantıklı hareket etmektedir.

Dask Poliçesinde Hangi Ayrıntılı Bilgiler Görülebilmektedir?

Kiracıya ev veren ev sahipleri, evleri Dask poliçesi ile güvence altına alabilmektedir. Yapılan poliçelerde kiracılar tarafından sorgulanmak istenebilmektedir. Dask poliçe sorgulamaları farklı yöntemlerle gerçekleştiren kişiler, poliçe numaralarını öğrenebilmektedir. Bununla da kalmayıp, poliçelerin başlangıç tarihini de görebilmektedirler. Poliçede belirtilen adres bilgileri, ada ya da parsel bilgisi gibi bilgiler öğrenilebilmektedir. Poliçenizi hangi sigorta şirketinin yaptığını görmek için yine sorgulama ekranından faydalanabilirsiniz. Tıpkı kredi hesaplama işlemleri gibi, poliçe için ödenen primlerin ayrıntılı bir şekilde ödemelerini de kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER