Çocuklarınızın Gelişimine Montessori İle Destek Olun!

Çocuklarınızın Gelişimine Montessori İle Destek Olun!

İçerik 13.10.2021, 15:27
Çocuklarınızın Gelişimine Montessori İle Destek Olun!

Çocuklarınız için en başarılı sonuçlar alabileceğiniz eğitim sistemlerinden birisi Montessori. Çünkü Montessori temelinde çocuğu anlamaya çalışarak ilerleme sağlıyor. Bu da çocuğunuzun anlaşılması, ihtiyaçlarının ne olduğunun farkına varılması anlamına geliyor.  İhtiyaçları ve istekleri belli olan çocuklar için de eğitiminde gerekli olan detayların var edilmesi çok daha kolay oluyor. Elbette gerekli olan asıl durum da bazı noktaları anlamlandırdıktan sonra buna uygun olarak hareket etmeye bağlı oluyor.

Montessori, sizlere her çocuğun yeteneğine ve ilgi alanına göre farklı öğrenme hızları olduğunu, farklı ihtiyaçlarının bulunduğunu kabul ediyor. Bu yüzden çocuklarınız için dönem dönem var olan ihtiyaçları da en doğru şekilde karşılamanız için farklı öğrenim sistemleri var ediyor. Bunlardan biri de 3 yaş etkinlikleri olarak biliniyor. Çocuğunuzun üç yaşındaki ihtiyaçlarına ve öğrenme aşamasında sorabileceği sorulara en doğru cevapları verebilmenizi sağlıyor.

Montessori Doğru Eğitim İçin Takip Edilmesi Gereken Bir Yol!

Genel olarak başarıya ulaşan çocuklar için önemli bir faktör olan Montessori, 3 yaş aktiviteleri içerisinde de oldukça doğru adımlar atarak ilerliyor. Bu adımlar içerisinde de çocuğunuzun o dönem içerisinde var olan merakları en doğru şekilde açığa çıkarılmış oluyor.

Doğru adımlarla yapılan ilerlemelerin sonucunda da yeni dönem için en hazır hali ile var olduğunu da görebiliyorsunuz. Birden fazla etkinlikle beraber matematiksek ve uzamsal ilişkilere giriş yapıldığını, duygu gelişiminin nasıl sağlandığını, hareket etme ve ince motor gelişimi işlemlerini ve daha birçok konuyu da en doğru şekilde takip edebilme şansınız oluyor. Bunlar da hem çocuklarınızın eğitim içerisinde daha bilinçli ilerlemesini sağlamanıza hem de gelecekte temellerinin iyi atılmış çocuklar olarak var olmalarına destek oluyor.

Kaynak: https://www.montessorifelsefesi.com/3-yas-etkinlikleri/

Yorumlar (0)