banner342

BUZ LAZERLE MEVSİM KISITLAMASI OLMADAN TÜYLERİNİZDEN KURTULABİLİRSİNİZ

BUZ LAZERLE MEVSİM KISITLAMASI OLMADAN TÜYLERİNİZDEN KURTULABİLİRSİNİZ

Buz Lazer Epilasyon, tüm lazer epilasyon sistemleri arasında en kullanışlı, en hızlı sonuç alınmasını sağlayan, üst ve gelişmiş teknoloji ürünüdür. Yaz ayları da dahil olmak üzere her mevsim rahatlıkla yapılabilen Buz Lazer İstanbul Quartz Klinikte profesyonel estetik uzmanları tarafından uygulanır. Öncü niteliğinde olan Buz Lazer Teknolojisi lazer epilasyonu adeta yeniden tanımlıyor.

Buz Lazer Uygulaması Nedir

Buz Lazer Epilasyon uygulaması cildi -4 dereceye kadar soğutabilen safir yapılı buz başlığı sayesinde gerçekleşir. Üç farklı dalga boyuna ve üç farklı lazer ışınına sahip diode ışın demeti kıl köklerini ve kılları hedef alarak büyüme evresinde onları hasara uğratır. Buz başlığın serinletici etkisiyle beraber kılların kademeli olarak ısıtılmasına ve kıl foliküllerinin üzerinde hasar bırakmaya dayalı sistemiyle acısız ve ağrısız epilasyon deneyimi yaşatır. Orta dereceli melanin emilimine sahip diode dalga boyuyla beraber kullanılan kontak soğutma sistemi koyu ciltlerde de istenilen başarıyı yakalamaya yardımcı oluyor.

Soprano Platinum cihazıyla uygulanan Buz Lazer FDA yani Amerikan Ulusal Gıda Dairesi tarafından onaylı global bir marka.

Buz Lazer Kimlere Yapılır

Sadece açık renk kişilerde değil, bronz tene sahip ya da koyu buğday tenli kişilerde de rahatlıkla ve güvenilirlikle uygulanan Buz Lazer özel olarak koyu tenli kişiler hedef alınarak üretilmiş bir cihazdır. Yıllardan beri lazer epilasyonun artılarından yararlanamayan koyu ciltli kişilerin de böylelikle lazer konusunda önü açılmış oldu. Ergenlik dönemini bitiren her yaştan kişiye rahatlıkla uygulanabilir. Buz Lazer uygulaması sadece hamilelere ve emzirme sürecinde bulunan kadınlara önerilmez. Emzirme dönemi bittikten sonra başlanmasında herhangi negatif bir durum bulunmamaktadır. Buz lazer ile ömür boyu tüylerden kurtularak temizlik ve pürüzsüzlük yıllarca yaşanabiliyor.

Buz Lazer Öncesinde ve Sonrasında Yapılması Gerekenler

Epilasyondan bir hafta  öncesinde ve epilasyon yapıldıktan sonra bir hafta güneşe çıkmamak, ciltteki renk değişimlerinin ve koyu renk oluşumlarının olmaması bakımından önemlidir. Buz lazer uygulamasının diğer lazer epilasyon uygulamalarından farkı burada ortaya çıkıyor. Diğer epilasyon uygulamalarda güneşe çıkmama süresi seanstan önce ve sonra bir ay olarak belirleniyor.

Buz lazer epilasyon uygulamasını yaptırmadan önce cildin temizlenmiş olması gerekir. Vücuda ve yüz bölgesine herhangi bir kozmetik ürünü, krem, losyon, makyaj ya da parfüm gibi herhangi bir ürün kullanılmaması özellikle kişiye belirtilmektedir. Bu ürünlerin içerisindeki kimyasallar, lazer ışığıyla tepkimeye girerek cilt üzerinde koyulaşmaya ve yanık izi gibi izler oluşmasına sebep olmaktadır.

Buz Lazerin Kalıcı Olması İçin Kaç Seans Alınmalıdır?

Buz Lazer uygulamasından önce yapılan ön muayenede kişinin cilt ve kıl rengine bakılır. Bu iki kritere göre kişinin alacağı seans sayıları farklılık gösterebilir. Bazı kişilerde 8 seansta bazı kişilerde ise 6 seansta vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmaları sağlanıyor. İki seans arasının kıl foliküllerini gelişme evrelerinde yakalamak için 6 hafta olarak belirlenmektedir. Altı haftadan az ya da fazla süren seans aralıklarında kalıcı sonuçlara ulaşılması zaman alabilmektedir.

Buz Lazer Uygulaması Kalıcı mıdır?

Buz Lazer kıllarlı ve kıl foliküllerini aşamalı olarak hasara uğratır. Özellikle büyüme evresindeki kıl kökleri üzerinde etkili olan buz lazer seanslarının düzenli yapılması gerekmektedir. Düzenli olarak yapılmayan seanslarda incelen kıl kökleri tekrar güçlenebilir. Bu bakımdan seanslar bitene kadar planlı bir şekilde uygulanmalıdır.

Buz Lazer Fiyatları

Sağlık bakanlığı onaylı merkezlerin internet ve haber sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Alanında eğitimli ve uzman estetisyenlerimiz tarafından uygulanan Buz Lazer İstanbul Quartz Clinique +90 212 241 46 24 nolu telefon numaramızı arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2020, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER