banner646

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun estetiği yöntemleri hastanın durumuna göre değişiklik gösterir.

İçerik 06.02.2023, 10:54
Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun estetiği yöntemleri hastanın durumuna göre değişiklik gösterir. Bireyin problemine bağlı olarak uygun yöntem seçilir. En basit olacak şekilde törpüleme işlemi yapılır ya da lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilebilir. Burun estetiği ameliyatı genelde kemer düzeltme ve eğrilik düzeltmek için gerçekleştirilir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği ameliyatları dünyada ve ülkemizde en çok yapılan ameliyatlardandır. Ayrıca her cerrahi uygulamada olduğu gibi bazı durumlarda da öngörülemeyen ya da istenmeyen sebeplerden dolayı sekonder ya da ikincil denilen ameliyatlara ihtiyaç duyulur.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

En çok tercih edilmiş olan burun estetiği ve uygulanan estetik operasyonlardandır. Pek çok kişinin burnu yüzü ile uyumlu olmayabilir. Bazı durumlarda da sağlık açısından olumsuz bir durum gelişmiş olabilir. Burun estetiği cerrahi ya da cerrahi olmayan uygulamalar ile gerçekleştirilebilir. Burun kaldırma burun daraltma ve burun kemeri düzeltme için yapılır. Operasyonu ne şekilde yapılacağı sorunun büyüklüğüne göre değişir.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği ameliyatı doğumsal olarak ya da sonradan gelişmiş burun içi et ya da kemik büyümesi problemi yaşayan kişilere uygulanabilir. Bu ameliyat sonrasında hasta rahat nefes alır. Ayrıca burun şekli büyük olan ve burun şeklinden rahatsız olan kişilere de uygulanır. Burun estetiği ameliyatı için herhangi bir sağlık sorunu yok ise 18 yaşında sonra yapılması uygundur.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği ameliyatı sonrasında ilk birkaç gün sıvı gıdalar ile beslenmeniz gerekecektir. Herhangi bir kanama olmaması için yüksek yastıkta yatmaya özen gösterin. İlk iki hafta içinde sümkürme işlemi yapılmamalı ve burun içine su çekilmemelidir.

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Operasyon sonrasında evde başınız yüksekte olacak şekilde yatmalısınız. İyileşme süreci için oldukça önemlidir. Tamamen yatak istirahati haricinde kalkıp dolaşabilirsiniz. Fakat yorucu fiziksel aktiviteler kaçınmanız gerekir. İstediğiniz her şeyi yiyip içebilirsiniz. Sadece büyük lokmalar değil küçük parçalar şeklinde tüketin. Ameliyat sonrasında ilk 48 saat içinde tansiyonunuz inebilir ya da çıkabilir. Kan sulandırıcı özelliği olan kiraz Ihlamur sarımsak gibi besinler sınırlı olarak tüketmeniz tavsiye edilir. Tüm bunlar iyileşme süreci için önemlidir.

İstanbul da Kaç Gün Kalmalı ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

Estetik ameliyatının yapılacağı gün hastanede olmanızla beraber ameliyat sonrası hastanede bir gece kalınır. Herhangi bir problem söz konusu olmadığı durumunda bir gece kalındıktan sonra hasta taburcu edilir. Burun estetiği olmadan önce burun estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almanız önemlidir.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Burun estetiği ameliyatı geçirmiş olan hastalar hastanede bir gece kaldıktan sonra taburcu işlemleri gerçekleştirilir. Hastanın taburcu edilmesi hastanın iyileşme açısından önemlidir. Ayrıca burun estetiği fiyatları operasyonun yapılacağı merkez ya da devlet hastanesi'ne göre farklıdır.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur Mu? Morluk ya da Şişkinlik Olur Mu?

Burun estetik ameliyatı sonrasında bir miktar şişlik ve morluk bekleyebilirsiniz ve iyileşmeye 2 ya da 3 hafta ayırmanız gerekebilir. Ameliyat sonrasında genellikle şiddetli ağrı gerçekleşmez. Bazı istisnai durumlarda etkili ağrı kesici damardan uygulanabilir. Ameliyat sonrasında ilk 3 gün gözlerinize ve yanak bölgenize şişliğin ve morlukların artmaması için soğuk uygulamak gerekir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları genel olarak yapılan operasyona ve operasyonun yapılacağı hastaneye göre değişir. Ayrıca bunun estetiğini gerçekleştirecek olan uzmana göre de fiyat farklı olabilir. Burada önemli fiyat olmasıyla beraber cerrahın işinde iyi olması deneyimi ve gerçekleştirmiş olduğu operasyon sayısı da önemlidir

https://serifyavuz.com/burun-estetigi-rinoplasti/ bilgi için hemen tıklayın.


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Yorumlar (0)