Burun Estetiği İşlemleri Nelerdir?

Burun estetiği son yıllar da internet arama motorlarında sıklıkla araştırılan estetik operasyonlardan bir tanesidir.

İçerik 06.02.2023, 10:52
Burun Estetiği İşlemleri Nelerdir?

Burun Estetiği İşlemleri Nelerdir?

Burun estetiği
son yıllar da internet arama motorlarında sıklıkla araştırılan estetik operasyonlardan bir tanesidir. Yüz kısmında en dikkat çekici kısımlardan bir tanesi de şüphesiz ki burundur. Yüzün tam orta kısmında bulunan burunda doğuştan veya sonradan yaşanan olumsuz durumlardan dolayı şekil bozukluğu yaşanabilir. Burun da yaşanan bu şekil bozuklukları burun estetiği işlemleri ile çözüme kavuşur.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Tıp dünyasında rinoplasti olarak isimlendirilen burun estetiği işlemleri, burnun şeklini değiştirmek amacı ile yapılan cerrahi operasyondur. Burun estetiği işlemleri burnun herhangi bir nedene bağlı olarak deforme olması veya doğuştan şekil bozukluğu olması durumlarında ihtiyaç duyulur. Ayrıca bazen yaşanan solum rahatsızlığı sorunlarında da burun estetiği işlemlerine başvurulur.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği işlemlerinde hastanın durumuna bağlı olarak hekim gerek gördüğü zamanlarda burunda bulunan kemik, kıkırdak dokusu ve deri tabanında da değişiklikler yapabilir. Burun estetiği işlemlerinin planlamasında kişinin cildi ve yüz yapısı büyük önem taşır.

Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği işlemleri burun şekil bozukluğu yaşayan erkek veya kadın herkese uygulanabilir. Ancak hemofili gibi kanama bozukluğu yaşayan kişiler burun estetiği için uygun bir aday değildir.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?


 

Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi burun estetiği işlemlerinde de kişilerin durumlarına göre hekim tavsiyesi gerekir. Burun estetiği işlemlerine başvurulması için öncelik kişinin solunum yolunda yaşadığı rahatsızlıklar göz önünde bulundurulur. Burun estetiği işlemleri burnun yüz yapısına göre küçük veya büyük olması, burnun kemerli olması, burnun çöküntülü veya eğri olması, burun ucunun deforme olması, burun ucunun düşük olması ve burun içerisinde et bulunması durumlarında yapılır.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği öncesi bilinmesi gereken detaylar, ameliyat sürecinin oldukça kolay geçmesine yardımcı olur. Burun estetiği öncesinde kişinin şeker, kalp gibi rahatsızlıklardan dolayı kullandığı ilaç bilgisini hekime vermelidir. Ayrıca işlem öncesinde grip, nezle gibi hastalıklar ile karşı karşıya kalınmışsa mutlaka tedavi edilmelidir. Burun estetiği öncesinde sigara ve alkol tüketimi de tavsiye edilmez.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?


 

Burun estetiği işlemleri sonrasında buruna takılan alçı hastanın durumuna göre 5 ile 7 gün kalır. Alçının ıslanmaması gerektiğinden bu sür içerisinde hastanın duş almaması gerekir. İşlem sonrasında 5 gün fiziksel aktivitelerden uzak durulmalı, ameliyatı takip eden 3 hafta boyunca buruna gelebilecek darbelerden sakınılmalıdır. Ayrıca ameliyat sonrasında hastanın göz altı bölgelerinde yaşanan şişlik ve morluklar normaldir. Bu süreçte sadece işlemi yapan hekimin verdiği ilaç ya da kremler kullanılmalıdır. Aşırı sıcak ortam işlem sonrasında burunun şişmesine neden olacağından, iyileşme sürecinin ılık hava oluşturan ortamlarda geçirilmesi sağlıklı olacaktır. Burun estetiği işlemlerinde iyileşme süreci uygulanan tedavi metoduna bağlı olarak değişiklik gösterir. Burun estetiği fiyatları uygulanan tedavi çeşidine göre belirlenir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği işlemlerinde en çok merak edilen konulardan bir tanesi de şüphesiz ki bu işlem için kurumların talep ettiği ücretlerdir. Burun estetiği fiyatları için net bir fiyat tutarı belirtmek doğru değildir. Burun estetiği işlemleri hastanın burun yapısı ve cildine göre farklılık gösterdiğinden, uygulanan tedavi metodu göz önünde bulundurularak fiyat belirlenir.

Ayrıca burun estetiği fiyatlarında işlemi yapacak olan hekim ve sağlık kuruluşunun deneyimi de etkili olur. Burun estetiği fiyatları hakkında bilgi, internet arama motorları aracılığı ile işlemi yapacak olan sağlık kuruluşunun resmi web sitesine erişim sağlanarak öğrenilebilir. Burun estetiği işlemleri özel sağlık kuruluşlarında olduğu gibi devlet kurumlarında da yapılır.

https://www.mustafaaydinol.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

Yorumlar (0)